Wpis z mikrobloga

Mirki niefajna sytuacja - czy ktoś wie jak mogę zgłosić coś do GIODO? Ale pomału - poszłam dziś z niebieskim do pubu we Wrocławiu i chcieli od nas dowód osobisty w zastaw - najpierw pomyśleliśmy że nas hehe sprawdzają bo piwo, a 30lvl, a tu zonk. Wyszliśmy i teraz szukam gdzie to mogę zgłosić i przy okazji przestrzegam przed taką praktyką
#wroclaw #giodo #prawo i wołam @niebezpiecznik-pl bo się znacie
  • 17
@pakoz spokój tam, jasne że nie dałam dowodu, zabrałam niebieskiego i wyszliśmy. Próbowałam ich uświadomić, że to nielegalne, ale jak grochem o ścianę, więc chcę to zgłosić
@dog_meat za bilarda. Zresztą nieważne za co, tak się nie robi
@pakoz a miejsce nowe i już januszują - pokolei się nazywa (przy dworcu świebodzkim). Dowód prawie z portfela wyciągnęłam bo nie dosłyszałam, że koleś chce pod zastaw, myślałam, że chce mnie wylegitymować. Powiedz lepiej gdzie to zgłosić cumplu ( ͡º ͜ʖ͡º)
@denysonique: Raczej podlega, bo w tym wypadku proces przetwarzania danych osobowych, w celu skorzystania z usługi wykazuje nieprawidłowości (tak samo, jak ktoś chce skan dowodu,w jakimś celu ,to właśnie GIODO się tym zajmuje)
@mp3-10: Nie zgłębiałem się nigdy wcześniej w kwestię legalności dobrowolnego przechowywania dowodu osobistego pod kątem UODO, lecz:

Nie widziałem czegoś co mogłoby sugerować nielegalność przechowywania dowodu osobistego, zarówno w Ustawie o Ochronie Danych Osobowych, jak i Dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady WE - z której wywodzi się UODO.

Mamy także stanowisko GIODO, lecz samo stanowisko w sobie nie ma mocy prawnej.

Zatrzymywanie dowodu osobistego jest nielegalne, ale na podstawie Ustawy