Wpis z mikrobloga

W wakacje chcę zrobić wypad z rodziną nad morze - ale... nie chce żeby to były zwykłe wakacje :)

Plan jest taki że przejedziemy prawie całą linię brzegową, żeby obejrzeć (choćby z zewnątrz - bo niektóre nie są udostępnione do zwiedzania) wszystkie 17 latarni morskich :)

http://abcwypoczynku.info/polskie-latarnie-morskie/

Mam już przygotowany ogólny zarys wyjazdu i trasę,
wyjazd byłby z Lubelskiego poprzez Mazury.
Z weekendami i powrotem będziemy mieć na to równe 14 dni - mapy google z dodawaniem miejsc, które chce się odwiedzić to jest mistrzostwo świata :)

Sam wyjazd to test, bo jak wszystko pójdzie dobrze, to za rok chciałbym się wybrać na wypad po południowej części Europy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- proszę więc Was o jakieś rady co do zorganizowania tego wyjazdu, a w ramach podziękowania obiecuję wysłać pocztówki ( ͡° ͜ʖ ͡°) - pięć do osób które zaplusują wpis i zostaną wybrane przez mikrorandom, a pięć zostanie wybrane przeze mnie za najbardziej przydatną radę lub najśmieszniejszy komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°) #rozdajo


Po cichu zakładam że na mirko jest wiele osób mieszkających w pobliżu Bałtyku i w razie złapania kapcia, lub jakiejś usterki mogłyby poratować informacjami o najlepszych warsztatach w okolicy :)

Z atrakcji szczególnie prosiłbym o namiary na jakieś ciekawe miejsc zawiązane z #iiwojnaswiatowa, lokale z ciekawym i smacznym jedzeniem, oraz jakieś nietypowe i fajne miejsca które są omijane w oficjalnych przewodnikach :)

Dodaję też mapę na której zaznaczyliśmy miejsca które chcemy odwiedzić- oczywiście punkty są na całej Polsce, ale do wyjazdu liczy się tylko północ, mapa jest w trakcie tworzenia i jest jeszcze w niej sporo rzeczy do ogarnięcia, a żeby wyrobić się w czasie i tak sporą część atrakcji musi

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1OufZKPNf1DvNqUQhsKz4kkpsrYWHtKd0≪=52.878914958317125%2C17.015691425&z=6

W Giżycku planujemy pierwszy postój u znajomych i od niego planujemy tak naprawdę rozpocząć wycieczkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#podroze #podrozujzwykopem
Pobierz blogger - W wakacje chcę zrobić wypad z rodziną nad morze - ale... nie chce żeby to b...
źródło: comment_cLg4BeAkYpCwc7lQncKgwg9h3jh4Ic2r.jpg
  • 8
@roziewicza: konto mam w stanie permamentnego usuwania (przynajmniej póki moderatorzy pozwolą ;)) - ale cały czas przeglądam wpis :)
dziena za info - tego nie widziałem, jakbyś miał jeszcze jakieś ciekawe miejscówki to pisz :D
@blogger: Tak teraz spojrzałem na Twoją mapę i byłem w pobliżu 9 z 17 latarni :) Może nie co polecam, ale co ja akurat zwiedzałem mogę wypisać, ale szczegóły musisz sam sobie odnaleźć bo nie wszystko pamiętam (szczególnie pod kontem IIWŚ). W Gdańsku możesz popłynąć tramwajem wodnym na Westerplatte (niestety bardzo ciężko tam o wolne miejsce - zależy jak się trafi). W Gdańsku też masz Muzeum II Wojny Światowej. Blisko PKP
@roziewicza: dziena - takich informacji właśnie szukałem :)
fajny jest ten patent z certyfikatem wejścia na latarnię i info o Darłowie

sorry za opóźnienie w odpisaniu :)

jak w wakacje zrobię wypad to postaram się wrzucić niewielką relację na mirko