Wpis z mikrobloga

@PeterFile: Mylisz się.
Nakładka jest wtedy, kiedy piłkarz atakuje przeciwnika spodnią częścią buta. Może się to odbywać na dowolnej wysokości.
Zbyt wysoko uniesiona noga - tu nazwa mówi wszystko. Sędzia uznaje, że noga jest za wysoko co może teoretycznie zagrażać przeciwnikowi, ale kontaktu w tej sytuacji nawet być nie musi.
@koniecswiatajestbliski: no argument, że siedzisz w piłce od 20 lat jest zajebisty xDD
w przepisach nie ma słowa 'nakładka' więc widzę jak się znasz..

Zawodnik w sposób niebezpieczny atakuje piłkę przy znajdującym się w zasięgu gry przeciwniku, który ma realną możliwość zagrania (i chce zagrać) piłką:

- podnosi nogę ponad biodro przeciwnika,

- pochyla głowę poniżej biodra przeciwnika,

- wystawia nogę lub-kolano w kierunku przeciwnika, uniemożliwiając mu w ten sposób dostęp
@PeterFile: no, ale oczywiście, że nakładka to potoczne określenie, czego się spodziewałeś xDD Tak samo jak np. piątka.

Śmiejesz się ze mnie a sam wklejasz jakiś szajs bez źródła. To po pierwsze. Po drugie sam siebie tą wstawką zaorałeś bo masz:
- podnosi nogę ponad biodro przeciwnika,
Czyli to jest za wysoko podniesiona noga. Definicji nakładki tu nie ma. Nakładka przecież może być poniżej biodra jak np w dzisiejszym meczu. Nakładka
@koniecswiatajestbliski: Ty twierdzisz, że to dwa różne pojęcia to udowodnij..wkleiłem co mam pod ręką, bo nie mam zamiaru szukać w książkach żeby udowodnić specowi, który nawet z angielskiego nie zna tego przewinienia..
nic się nie zaorałem, bo podniesienie nogi ponad biodro to jedna z opcji..
nie masz w przepisie definicji nakładki tylko zbiór różnych zachowań/sytuacji do których musisz dopisać zdarzenie na boisku.. spec od siedmiu boleści..
ostatni podpunkt tyczy się Twojej
@PeterFile: naprawdę rozmowa z Tobą nie ma sensu bo znowu się sam zaorałeś skoro wg Ciebie ostatni punkt to nakładka, a pierwszy to za wysoko podniesiona noga. Czyli 2 różne pojęcia, nie? xD
Po drugie powtórzę jeszcze raz, że to potoczna nazwa tego faulu więc ciężko znaleźć definicję oficjalną. Właśnie szukam angielskiego tłumaczenia nakładki więc jak mogę już znać? I jak to, że nie znam nazwy tego przewinienia po angielsku wpływa