Wpis z mikrobloga

Hej Wykopki,
Ostatnio stoję przed sprawą wzięcia kredytu hipotycznego. Wraz z różowym byliśmy u doradcy finansowego z dosyć sporym dystansem przed jak i delikatnie mniejszy po spotkaniu. Czy moglibyście mi w tym temacie coś doradzić? Porównywarki intrenetowe chyba są kiepskim pomysłem? A chodzenie do każdego banku z osobna jest mocno czasochłonne. Szukałem jakiś pomocy w internetach w tym temacie i jest generalnie ciężka sprawa... bo taki doradca może i pomaga zaoszczędzić czas ale również bazuje na prowizji banków jako swojego wynagrodzenia, która z kolei może być niższa lub wyższa....
Ew. jakiś sprawdzony doradca z Łodzi :) ?
#lodz #finanse #kredyt #banki
  • 25
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o porównywarki internetowe - dobra rada nie korzystaj - to tak naprawdę machina do wyłudzania danych osobowych - dlaczego tak sądzę ? Jakiś czas temu była reklama z taka ładna panią na temat porównywarki internetowej jeśli chodzi o AC i OC - wpisałem dane samochodu wziolem porównaj ceny by móc je porównać musiałem dać numer telefonu - po wpisaniu godzinę po porównaniu miałem pierwszy telefon z firmy ubezpieczeniowej potem przez
  • Odpowiedz
@pawel0907: w większości przypadków kończy się na kredycie w PKO BP/PEKAO, ewentualnie ING/mBank jak mają jakąś dobrą promocję.
Ja korzystam z doradcy i jestem z niego bardzo zadowolony, bo jednak tych wszystkich dokumentów i formularzy jest dużo i mimo że jako tako ogarniam takie tematy to na pewno zajęłoby mi to wszystko dużo czasu.
  • Odpowiedz
@pawel0907: Tak jak kolega wyżej pisze. Do tych banków w pierwszej kolejności się udaj.

Dodatkowo zrób Excela gdzie poza zsumowaniem wszystkich kosztów odsetkowych każdej oferty, weź też pod uwagę pozoztałe koszty jak notariusz itd. i policz "swoje własne" RRSO. I weź też pod uwagę wzrost stóp procentowych w kalkulacji, który na ponad 90% nastąpi.

W jednym z banków kiedy poprosiłem o symulację spłaty przy założeniu wzrostu stopy o 0,5% to
  • Odpowiedz
W jednym z banków kiedy poprosiłem o symulację spłaty przy założeniu wzrostu stopy o 0,5% to babka popatrzyła się na mnie dziwnie. Więc niestety, czasem trzeba zrobić to samemu, bo rata miesięczna wyjdzie wyższa. Pracownicy banków się na ten temat nie zająkną.


@niggerinthebox: A chyba muszą. Któraś rekomendacje KNF o tym mówi
  • Odpowiedz
@pawel0907: Możesz też rozpatrzyć kredyt ze stałą stopą oprocentowania. Pół roku temu mieli takie w WBK, PKO oraz DB. Stały okres oprocentowania jest na 2-5 lat więc może to być ciekawe zabezpieczenie na wzrost stóp.
  • Odpowiedz
  • 0
@pawel0907 opcje od doradcy możesz sam porównać i wybrać najlepszą dla siebie

odpowiedź mojego kolegi - doradcy:
Zgodnie z ustawą o kredycie hipotecznym doradcy wystawiają klientom fakturę za usługi doradcze zaraz po spotkaniu więc jeśli chce mieć absolutną pewność że doradca nie bierze kasy z banku to musi za to zapłacić

A jak chce za darmo to musi wziąć na siebie ryzyko że doradca zaproponuje mu zamaist najlepszej oferty tą z której ma największą
  • Odpowiedz
znasz już na pamięć zawartość tego bloga ? -> http://wdomachzbetonu.pl/


@RobertKowalski: nie znałem, poczytałem - i mam wrażenie że blog służy właścicielowi do tłumaczenia się przed światem dlaczego nie kupił i usprawiedliwiania siebie. Ogólnie podstawowym argumentem jest przyjęcie warunków dla siebie korzystnych - czyli np przyjęcie ceny m2 totalnie na absolutnych szczytach. Tym sposobem gdzieś napisał że w 8 lat zaoszczędził 200tys najmując zamiast kupując. Niedługo z tego co "zaoszczędził"
  • Odpowiedz