Wpis z mikrobloga

Strasznie mi marzną palce u stóp przy temperaturach w których inni nie narzekają w ogóle. Ostatnio przy -3 st miałem luźną skarpetkę, na to owinąłem sobie kocyk NRC, adidasy i na to ocieplacze Author Winter. I mi odmarzły po 1 godzinie.
To ma chyba związek z drętwieniem palców ogólnie. Jak pedałuje na siłowni albo na monotonnej trasie na drogach utwardzonych palce u stóp mi drętwieją. Na szturach i w terenie to się nie zdarza.
Co może być powodem drętwienie palców i w konsekwencji przemarzania?

#rower
  • 7
@ugly0ne Hmm.. No to pewnie coś z krążeniem masz. Miałem to samo co Ty i okazało się że od kręgosłupa, ucisk w części piersiowej. Kilka sesji rehabilitacyjnych i problem się rozwiązał
@ugly0ne:

Nie wiem jak bardzo ale mi się to działo jak jeździłem zima w SPD. Platformy i normalne buty. Np trekingowe z gore i z grubsza można jeździć ale trzeba się od czasu do czasu normalnie przejść.
@ugly0ne: masz problem z krążeniem wysiłkowym - czy jak to się tam specjalistycznie nazywa. Przy dużym wysiłku i napięciu mięśni ograniczasz dopływ krwi do palców. Miałem to samo w lewej stopie. Zmiana i poprawa wymaga sporo treningu i przyzwyczajenia mięśni do efektywnej pracy. Mi pomogło bardzo budowanie wytrzymałości na dłuższych podjazdach i poddawanie długodystansowym wysiłkom.
@ugly0ne: kolego kocyk NRC to słabe rozwiązanie. Noga się bardzo poci na początku bo nie ma wentylacji a potem błyskawicznie marznie. Sam próbowałem i nie polecam. Jeśli już to minimalna ilość na same palce. Nigdy cała stopa.