Wpis z mikrobloga

@Odczuwam_Dysonans: chodzi mi o siłę sygnału, ta jest według wskazań z windowsa na maksymalnym poziomie, a jakość sygnału czy transfer się nie poprawiają. nie mogę nic z tym zrobić. był od nich serwisant i powiedział, że ich interesuje tylko transfer po kablu, a wifi już nie.
  • Odpowiedz
@tojestmultikonto: a, to takie gówienko, widzę, że jest masa tematów o problemie z tym czymś.
Na początek zobacz, czy przypadkiem nie masz problemu na lapku, jeśli ma 2,4 i 5GHz. Dla testu wyłącz w ogóle 5GHz, zobacz, czy nie masz do wyboru szyfrowania WPA-Enterprise. Moc nadawania ustaw na połowę. Nie widzę wszystkich dostępnych opcji, o instrukcja jest kijowa, ale cośtam jest. Możesz też ustawić swoje IP z wifi w DMZ
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: ja chciałem serwery DNS pozmieniać, bo miałem z tym kiedyś problem, ale jak mogłem to zrobić w swoim routerze tak w ich routerze ta opcja jest zablokowana, a serwery DNS od UPC są przypisane na stałe więc zmiana ich w komputerze nic mi nie da i chyba nawet próbowałem tej opcji ale mi nie pomogła.
  • Odpowiedz
@tojestmultikonto: jak zmienisz na kompie, to będzie szło przez to, co ustawiłeś, ale to raczej nie ma większego sensu - spinguj ich i spinguj ten który chcesz ustawić, to zobaczysz czy to ma w ogóle sens, ale to nie wpływa na transfery, tylko na czas przetworzenia "słownego" adresu na IP.
  • Odpowiedz