Wpis z mikrobloga

@NapalInTheMorning: jesteś pewien? Bo jak wyszukuję tym zdjęciem które wrzuciłeś, to pokazuje MacBooka 2015.

@wolodia: no właśnie w takiej wersji Pro, jak dla mnie, miło byłoby mieć natywnie jeden z podstawowych interfejsów

@e_mati: @adios: a to pewnie, kwestia potrzeb. Ja na przykład mam MS Surface 2 Pro, i jak dla mnie jest niepraktyczny i trochę bez sensu, a dla kogoś innego może być strzałem
  • Odpowiedz
to wtedy wybierasz porządny dla ciebie laptop a nie Macbooka. [...] Jak jeździsz w długie trasy to nie kupujesz Toyoty Leaf - proste.


@adios: Przy całej mojej niechęci do produktów Apple, to jest nadal sprzęt wystarczający do większości zastosowań, a w wielu miejscach pracodawca oferuje konkretny sprzęt i nie ma znaczącej możliwości manewru. Zwłaszcza dotyczy to środowisk akademickich na Zachodzie, gdzie jest jeden dostawca sprzętu, a nikt nie zmieni pracy
  • Odpowiedz
@wolodia: Nie. Maki są pomyślane o pracy bez żadnego podłączania. Znam mnóstwo osób z przeróżnymi laptopami i nikt nie używa LANu. Sam mam maka i ani razu nie potrzebowałem żadnych LANów czy HDMI, a korzystam z niego bardzo dużo. Po prostu moja praca na nim nie wymaga wejść innych niż standardowe. Jeżeli ktoś naprawdę musi korzystać z danej wtyczki, to po prostu kupuje przejściówkę.
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: racja. Co nie zmienia faktu, że USB-C ma zbliżoną wysokość do zwykłego gniazda USB, a lapek tak samo jest "podwinięty". No, ale taka polityka firmy, design ponad funkcjonalnością, coś trzeba sprzedawać ;). Fizycznie nie widzę przeciwwskazań. Zasada ta sama, klapka odchylana na pół centymetra.
  • Odpowiedz
@Radiativ: idąc tym tropem, jack też jest zbędny. I pewnie dla niektórych rzeczywiście nie jest potrzebny w 2018 roku. Ładować można przez USB-C.
Mi osobiście bardzo podobają się lekkie, cienkie lapki i chętnie bym takiego przytulił, zamiast cegły, ale jakby nie miał normalnego USB i karty sieciowej, to w moim odczuciu jest bez sensu i już. HDMI tak samo jak podróżujesz, widzisz, moim rodzicom na przykład kupiłem dzisiaj krótki kabelek
  • Odpowiedz
Swoją drogą, kto w 2018 roku potrzebuje jakichkolwiek portów poza Jackiem, ładowaniem i USB-C?


@Radiativ: np. każdy kto chce się wpiąć do zabezpieczonej sieci korporacyjnej, tylko w mojej firmie jakieś 10k ludzi
  • Odpowiedz
@urojony_uzurpator: a przerzucałeś kiedyś np parę terabajtów po gigabitowej sieci? Nie ma porównania (chociaż sam mam neta 100mb+ zestawionego w ac). Kiedyś divixy 700mb, teraz mkv 17GB ;). Nie chciałbym nawet domowego NASa spinać po wifi, nie mówiąc o serwerku. Bezprzewodówka jest spoko, ale kabel zawsze będzie lepszy.
  • Odpowiedz