Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce panuje taki kult #!$%@?? czy to relikt PRL-owski jeszcze?

Mam wrażenie, że każdy 35+ i znaczna część młodych, spaczonych takim wychowaniem uważa, że najlepsze co może się stać to pracować w wakacje za 5zł/h, najlepiej od rana do wieczora, jeszcze w branży, w której nie wiąże się przyszłości. Jak ktoś nie #!$%@? (bo pracą bym często tego nie nazwał), to jest postrzegany jak jakiś bumelant czy inny #!$%@?, normalnie rodem z PRLu xD

Podam na swoim przykładzie - ja najdłuższe wakacje w życiu, czyli w sumie wakacje maturalne, spędziłem na ostatecznym #!$%@? się przed studiami. Nie robiłem dosłownie nic związanego z pracą, dosłowne życie na garnuszku mamusi i tatusia. Po pierwszym spotkaniu jakoś rok po maturze, jak opowiadałem znajomym z klasy jak nic nie robiłem i dosłownie relaksowałem się przed ciężkimi czasami życia ( ͡° ͜ʖ ͡°), to ci byli bardzo w szoku jak mogłem nie pracować.
Po n-latach, jak zaczynałem przygodę z korporacjami jako popychadło popychadła, to nikt się nie przyczepił, że nie mam doświadczenia od 10 roku życia na stanowisku przenosiciel octu z punktu A do B w CV

Oczywiście pomijam takie sprawy jak chęć zarobienia na studia/samochód/cokolwiek, albo jak mamusia i tatuś mówią żeby #!$%@?ć do roboty, ale #!$%@?ć byleby #!$%@?ć w wycięczającej robocie, to śmiech na sali jak dla mnie. Moja raczej prosta rodzina, forsowała mi całe życie work smart, not hard, czyli w słowach mojej mamy Ucz się tak żebyś nie musiał pracować ciężko jak mama i tata.
A i nie mam zamożnych rodziców, żeby ci dawali mi za guwniaka kieszonkowe na miarę wypłaty 3k/msc, więc proszę mnie nie obrażać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kiciochpyta #pytanie #polska #niewiemjaktootagowac trochę #pracbaza ale zdecydowanie #gownowpis

  • 7
@dziecielinapala: No ja szacunek do takich ludzi ciężko pracujących mam, może wina tego, że moi rodzice ciężko #!$%@? całe życie, żeby właśnie taki bumelant synalek jak ja, miał fajnie w życiu.
Po prostu myślę, że szacunku można się nauczyć w domu, tak samo jak tego że nie chcę skończyć #!$%@?ąc całe życie w fabryce octu.

@Canova: Tak analizowałem to w sumie coś w tym jest. Większość tych #!$%@?ących dla samego