Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki z Krakowa i nie tylko. Dziś wieczorem o 20:15 będzie na TVP1 dokument o tym jak to deweloperzy rządzą w Krakowie i jak to im Majchrowski pomaga.
Takie dwie rzeczy mi się teraz nasunęły...
1. PIS zaczyna już obniżać morale Majchrowskiego przed wyborami i przygotowuje miejsce dla kogoś od siebie.
2. Ciekawy jestem do czego doszli reporterzy przygotowujący ten dokument. Czy znaleźli jakieś nowe śmierdzące sprawy czy odgrzeją jakieś stare kotlety?
#krakow #deweloperka #przekrety #polityka #afera
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Michal_88: trochę mnie bawi stwierdzenie, że Majchrowski się ugadał z deweloperami. Majchrowski widzi, że zapotrzebowanie na rynku mieszkaniowym rośnie - no i jest wybór zrobić blok w centrum - który pójdzie za dużą kasę, czyli wprowadzą się bogaci, zaradni mieszkańcy, plus będą mieli blisko, więc nie będą używać auta, podwójny zysk, albo zrobić inwestycję na jakimś wypizdowie, która sprzeda się bo się sprzeda, ale taniej, trzeba będzie drogi dobudować, albo
  • Odpowiedz
plus będą mieli blisko, więc nie będą używać auta


@Bellie: dokąd blisko? Bo większość normalnych firm ma siedziby przy głównych przelotówkach, a nie w centrum.
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: przynajmniej w teorii będą używali go mniej - im bliżej centrum tym mniej się to opłaca, bo wieczny problem z parkowaniem itd. Sama znam osoby, które mają auto w garażu, a do pracy dojeżdżają busem, bo mają bus-pasy, więc jest szybciej.
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: @ad1s: ja miałam na myśli, że jak ktoś poszukuje mieszkania i będzie mieszkał w tej okolicy - do 20km od centrum to jest wszędzie blisko/wszystko pod ręką, osiedla z dobrą infrastrukturą, sklepy, fryzjer itp., a nie że ludzie jeżdżą 20 km na lunch. Może z tymi 20 przesadziłam, ale tak do 10km to jest wszędzie ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bellie A jak to wygląda? Popatrz na wszystkie nowo powstałe osiedla. Budują, gdzie się da i ile się da. Dobrze, że budują. Popyt jest, ludzie mają pracę powiesz. Ok, zgadzam się. Ale w tym przypadku zadaniem miasta nie powinno być działanie na rękę deweloperom, tylko stworzenie takich warunków żeby wszystko miało ręce i nogi (drogi, chodniki, cała infrastruktura dla mieszkańców).
  • Odpowiedz
@Michal_88: niby tak, ale wiesz, zawsze to niższy koszt jak budujesz w centrum na jakimś skwerku, gdzie cała infrastruktura już jest, niż budowanie osiedla od podstaw, żeby później powstało takie osiedle "widmo", do wszystkiego daleko, tylko bloki ustawili po środku niczego i "kiedyś się dobuduje", tzn. rozsądnie byłoby od razu zbudować całą infrastrukturę, ale deweloperzy o tym nie myślą, bo nie ich problem, a miasto też nie chce brać sobie
  • Odpowiedz