Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki z Krakowa i nie tylko. Dziś wieczorem o 20:15 będzie na TVP1 dokument o tym jak to deweloperzy rządzą w Krakowie i jak to im Majchrowski pomaga.
Takie dwie rzeczy mi się teraz nasunęły...
1. PIS zaczyna już obniżać morale Majchrowskiego przed wyborami i przygotowuje miejsce dla kogoś od siebie.
2. Ciekawy jestem do czego doszli reporterzy przygotowujący ten dokument. Czy znaleźli jakieś nowe śmierdzące sprawy czy odgrzeją jakieś stare kotlety?
#krakow #deweloperka #przekrety #polityka #afera
  • 22
  • Odpowiedz
@Michal_88: trochę mnie bawi stwierdzenie, że Majchrowski się ugadał z deweloperami. Majchrowski widzi, że zapotrzebowanie na rynku mieszkaniowym rośnie - no i jest wybór zrobić blok w centrum - który pójdzie za dużą kasę, czyli wprowadzą się bogaci, zaradni mieszkańcy, plus będą mieli blisko, więc nie będą używać auta, podwójny zysk, albo zrobić inwestycję na jakimś #!$%@?, która sprzeda się bo się sprzeda, ale taniej, trzeba będzie drogi dobudować, albo wieczne
  • Odpowiedz
plus będą mieli blisko, więc nie będą używać auta


@Bellie: dokąd blisko? Bo większość normalnych firm ma siedziby przy głównych przelotówkach, a nie w centrum.
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: przynajmniej w teorii będą używali go mniej - im bliżej centrum tym mniej się to opłaca, bo wieczny problem z parkowaniem itd. Sama znam osoby, które mają auto w garażu, a do pracy dojeżdżają busem, bo mają bus-pasy, więc jest szybciej.
  • Odpowiedz
@MasterSoundBlaster: @ad1s: ja miałam na myśli, że jak ktoś poszukuje mieszkania i będzie mieszkał w tej okolicy - do 20km od centrum to jest wszędzie blisko/wszystko pod ręką, osiedla z dobrą infrastrukturą, sklepy, fryzjer itp., a nie że ludzie jeżdżą 20 km na lunch. Może z tymi 20 przesadziłam, ale tak do 10km to jest wszędzie ok.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bellie A jak to wygląda? Popatrz na wszystkie nowo powstałe osiedla. Budują, gdzie się da i ile się da. Dobrze, że budują. Popyt jest, ludzie mają pracę powiesz. Ok, zgadzam się. Ale w tym przypadku zadaniem miasta nie powinno być działanie na rękę deweloperom, tylko stworzenie takich warunków żeby wszystko miało ręce i nogi (drogi, chodniki, cała infrastruktura dla mieszkańców).
  • Odpowiedz
@Michal_88: niby tak, ale wiesz, zawsze to niższy koszt jak budujesz w centrum na jakimś skwerku, gdzie cała infrastruktura już jest, niż budowanie osiedla od podstaw, żeby później powstało takie osiedle "widmo", do wszystkiego daleko, tylko bloki ustawili po środku niczego i "kiedyś się dobuduje", tzn. rozsądnie byłoby od razu zbudować całą infrastrukturę, ale deweloperzy o tym nie myślą, bo nie ich problem, a miasto też nie chce brać sobie tego
  • Odpowiedz