Wpis z mikrobloga

@GeraltRedhammer: masz rację, jak szukam kogoś do pracy lub praktyk to zainteresowanie jest ogromne - ostatnio dałem na stronie jednej uczelni ogłoszenie o praktyce letniej i dostałem ponad 100 cv w ciągu tygodnia (a nie jest to jakieś mega popularne miejsce z ogłoszeniami), także od ludzi z innych uczelni...
@Deep:

Jeśli jesteś inżynierem to nie masz się czego bać.

@FilipChG:

Rehabilitacja, wychowanie fizyczne, pedagogika specjalna, ratownik, trener sportowy.

@anonim1133: @lkzb:

Już nie ma miejsc. I tak przyjąłem zdecydowanie za dużo.

a potem będzie zdziwienie, że wpis "Wolontariusz - opiekun >niewidomych" nie zapewni im pracy.


@rss Nie zapewnia ale przynajmniej w tych kierunkach świadczy o tym, że ktoś ma jakieś doświadczenie
@GeraltRedhammer: Mam złą wiadomość dla studentów: W Olsztynie, w sumie niewielkim mieście, daliśmy jako firma ogłoszenie, że potrzebujemy po prostu sekretarki - ponad 1000 CV... a stanowisko jedno, z niewygórowaną pracą (ale za to z wygórowanymi wymaganiami - taki mamy zarząd :/ )
@podejrzany_wykopowicz: Tak. Nie mam nic do socjologii ani innych kierunków, ale to raczej nie jest konkretny zawód, jak strażak, lekarz, policjant, programista, nauczyciel itp. Socjologia i inne podobne humanistycznych kierunków nie dają konkretnego zawodu i konkretnych umiejętności, co niestety przekłada się na sytuację na rynku pracy. Poza tym zdecydowanie za dużo ludzi kończy te kierunki.