Wpis z mikrobloga

Czy jakiś obeznany mirek mógłby mnie wprowadzić w świat audio? Chciałbym kupić jakiś sprzęt, który będę mógł podłączyć do TV, ale głównie będzie używany do odpalania muzyki z różnych sprzętów przez bluetooth, ale chciałbym mieć również możliwość odtworzenia płyt. Pokój nieduży (~15 mkw.), źródło dźwięku może być przy TV (Jakieś dwie kolumny po obu stronach? Zupełnie wystarczyłoby mi to). Chciałbym przeznaczyć do 2000 zł. Czy mógłby mnie ktoś pokierować, bo kompletnie nie wiem czego powinienem szukać? Dzięki!
#audio #stereo #muzyka
  • 10
@Wierszu: Ja poleciłbym kupić wzmacniacz + odtwarzacz CD i kolumny bo za taką kasę miniwieża sie nie opłaca moim zdaniem.
Ewentualnie jeżeli wolisz zestawy gotowe na Allegro jest parę ciekawych rzeczy.
Na tak małą powierzchnię kupiłbym raczej kolumny podstawkowe, ale większe (ale zależy to też od układu pokoju i z jakiej odległości będziesz słuchał muzyki). Pamiętaj tylko że kolumny powinny być mniej-więcej na wysokości Twoich uszu (nie na szafce na samej
@UrbanShadow: hej, dzięki za odpowiedź! Zdecydowanie wolałbym skupić się na zestawach, nie czuję się na siłach, żeby cokolwiek składać, ponieważ kompletnie nie znam się na tym. Naprawdę uważasz, że ten zestaw Yamaha jest złym pomysłem?
@Wierszu: Nie jest złym pomysłem. Pianocrafty to jedne z niewielu wież stereo które można dzisiaj polecić. Mają drewniane kolumny, porządne wykonanie i normalne parametry (szczególnie chodzi mi o moc)
Tylko że za 2000 kupiłbym już coś większego/lepszego, tyle że używane. Jeśli chcesz używać Bluetootha możesz kupić taki adapter jak na górze, jeszcze jest ewentualnie podobny sprzęt od Logitecha.
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy szukasz czegoś do głośnego czy raczej spokojnego
@UrbanShadow: dzięki stary, naprawdę doceniam pomoc, muszę teraz się zastanowić.:)
Jeszcze jedna sprawa, może będziesz w stanie mi odpowiedzieć. Zauważyłem, że w tych zestawach wejście jest analogowe (L/R). W TV mam wyjście optyczne - rozumiem, że muszę zakupić jakiś adapter, żeby je podłączyć? Jeśli się nie mylę, to czy następnie konsola ma jakiś wpływ na podłączenie, czy po prostu ją puszczam przez HDMI i wszystko będzie mi grało przez zestaw audio?