Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Ponoć pliki FFXV z preloadu z Origina nie były nijak zakodowane, więc 3DM wzięło .exe z dema, coś tam pogrzebało i niby odpaliło. Ostatnie pogłoski jakie znalazłem wskazują na dojście do 3 chaptera (demo to tylko 1 chapter).
Jeśli to prawda, to będzie pierwsza gra z Denuvo, która zostanie "złamana" przed premierą.
Przekonamy się pewnie z rana.

A ja głupi kupiłem na GMG za 120 zł. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#finalfantasy #finalfantasyxv #gry #denuvo
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janushek: nie no wiadomo, GMG bardzo ładnie tymi -27% zaskoczyło, ale gdzieś tam w środku odzywa się ta cebula i polaczkowatość, przez co lekko piecze dupa.
@Jotu: Ja jestem bardziej ciekawy porównaniem jak ta gra chodzi gdy jest zabezpieczona denuvo, a jak gdy nie jest. Sam w sumie nie wiem czy te teorie o tym jak ten DRM obciąża system i spowalnia grę są prawdziwe czy to tylko takie pirackie hejty i szkalowanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@janushek: już w demie 2h zeszło nie wiem kiedy. Byłoby więcej, ale przeczytałem wtedy że progress z dema nie przenosi się do pełnej wersji, więc od razu wyłączyłem, żeby całego 1 chaptera nie robic dosłownie dwa razy w ciągu tygodnia.
@Wiedmolol: Ściągnij sobie pirata Dooma/Hitmana/Whatever you want, który zawiera w sobie Denuvo i porównaj z wersją bez niego. Potem wrzuć jakieś linki, najlepiej z wykresami potwierdzające twoją tezę jakoby Denuvo wpływało na wydajność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MartinCh: #!$%@? typowe. Piszesz, że było wielokrotnie potwierdzone, ale dowodów żadnych nie masz. Byłem ciekawy czy w końcu będzie można zrobić porównanie na tej samej wersji gry, #!$%@?łeś się ty znawco, ale nic sobą zaprezentować nie potrafisz.

Wykop w pigułce.
@Wiedmolol: wpływa na wydajność, mniej lub bardziej zależy jak jest zaimplementowane. Przykładem jest AC:O które miało 2 warstwy wirtualnej maszyny (denuvo i vmprotect).
Ciężko porównać wydajność ze scrackowaną wersją bo w scrackowanych denuvo nadal jest. Po prostu crack polega na generowaniu licencji czy obchodzeniu "triggerów".
@piotrulos: No więc dlatego mówię, że ten przypadek może być ciekawy. Gra będzie praktycznie w tej samej wersji, ale że preload z Origina nie ma Denuvo w ogóle to myślę, że będzie można mniej więcej rzetelnie to porównać.
@Jotu: e, za 120zł to nie masz co żałować. Jeśli jesteś fanem gry, to stawka jak najbardziej odpowiednia. Porypane to są ceny 250-350zł i do tego jeszcze trzeba dokupywać DLC. Ale w okolicy 100zł bym się cieszył, że wspieram autorów.
@Wiedmolol preload ma denuvo, z tego co zrozumiałem to w demie było niechronione exe, więc przerzucili go do preloadu no i tylko jeszcze steam api zmodyfikowane i tyle. Userzy mówią że już są po 3 chapterze i mogą dalej grać więc chyba mamy rekord, -4dni xD