Wpis z mikrobloga

Może nie #lego ale warto pochwalić rodzimego twórcę #klocki z Mielca czyli #cobi
Drogę jaką przebyła ta firma od momentu kiedy ostatni raz miałem ich klocki w rękach (końcówka lat 90tych)
jest poprostu OGROMNA!
Pięknyś ci P-51D Mustang.

Ostatnie recenzje Sariela skłoniły mnie w końcu do kupna klocków COBI, czysta ciekawość oraz sam temat #lotnictwo oraz WWII mnie zaciekawił, cóż mogę powiedzieć. Jakościowo to poziom praktycznie LEGO, nic dodać nic ująć.
Poddałem się w ostatnich miesiącach kilku eksperymentom z udziałem Lepina, MegaBloksów + teraz COBI jeżeli miałbym hierarchizować klocki względem jakości gdzie 100% to LEGO wówczas dałbym taki wyznacznik.

LEGO>COBI>MegaBloks>Lepin
100%>97%>90%>85%

Klocki są zaiste ostro "cięte" dość ciasno spasowane ze sobą po złożeniu i ze względu na ostre kąty ciężko troche je rozdzielić przy popełnieniu błędu. Względem twardości, jakości lakieru to praktycznie poziom LEGO. Model ostatecznie robi świetne wrażenie (spasowane elementy mają mocne połączenia dla porównania złączone ze sobą elementy z COBI są bardziej solidne niż ich odpowiednik dla tych samych klocków w LEGO).
Rzecz która najbardziej mi się podoba w tym zestawie to:
Kolor-Metallic Silver z cieniowaniem ktory powstał po wtrysku w forme dodaje świetnego akcentu modelowi, wygląda jakby miał nałożony dodatkowo efekt tzw. ang "weatheringu" znanemu w #modelarstwo. Gdybym miał dużo więcej tych klocków w określonym kształcie i ilości to bez wątpienia zrobiłbym przeszczep do 75192 czyli Millennium Falcon który nadałby mu autentyczności.

Ojciec w prezencie składa okręt [COBI 4805] U-boot.
Zobaczymy jak mu pójdzie.

Chciałbym być krytyczny wobec tego modelu, ale za równowartość 60-70zł otrzymujecie absolutnie fantastyczny model.
Pozostałe modele #cobi także robią świetne wrażenie.

Polecam
A.....h - Może nie #lego ale warto pochwalić rodzimego twórcę #klocki z Mielca czyli ...

źródło: comment_1Ke51Ntv9XxKJPO4Dfa16x34xn3IgWth.jpg

Pobierz
  • 16
@AmonGoeth: kurła, klocki Cobi mam kilkanaście lat, i jedyne, co się psuło, to mocowania kół w pojazdach. Teraz mam parę modeli z tej kolekcji aut PRL-u od Cobi, to zobaczę, jak będą się sprawować po tych -nastu latach ( ͡° ͜ʖ ͡°) I też zgadzam się, że są równie dobre co Lego
@AmonGoeth: o #!$%@? tyle lat w niewiedzy ze to jest polska firma. Faktycznie dużo się zmieniło, pamiętam mój zestaw z karetką z lat 90. To było widać różnice między oryginalnymi Lego a Cobi. Nie tak złe jak niektóre chińczyki z tamtego okresu (bo tych to się czasem nie dało nawet połączyć z Lego) ale figurkom szybko wytarły się twarze a wszystkie klocki z cienkiego plastiku (jakieś tam szybki, lampki i ręce)
świetnie te klocki wyglądają, no i widzę na ich stronie, że w zestawach z elektroniką korzystają z bluetooth


@unstyle: LEGO od sierpnia też wprowadza standard Bluetooth do sterowania.
@AmonGoeth: a BLOCKI jak oceniasz? To też Polska firma?

Lego widze jest 50% droższe niż Cobialbo Cobi 30% tańsze niż lego. Zależy jak patrzeć. W Cobi brakuje jednak kolorostyki i modele jak dla mnei są zbyt wygładzone, nie widać, że to klocki czasem. Do tego za dużo elementów niestandardowych, jakieś powiększone koła zamiast jednolitych dla każdego pojazdu. Magia LEGO to uniwersalism elementów a nie specjalne elementy w prawie każdym zestawie.

tu