Wpis z mikrobloga

Taco, Tulum, ceny nie pamiętam dokładnie, myślę, że ok 3-4 zł za placek

Nie wiem czy jest bardziej tradycyjna potrawa w Meksyku niż taco. W Polsce sporo osób sądzi, że typowe jedzenie to burrito. A prawda jest taka, że burrito nawet nie jest meksykańskie do końca. Burrito jakie znamy w Polsce to tak naprawdę połaczenie kuchni Meksykańskiej i Amerykańskiej i generalnie powstało w USA.

Ale miało być o taco. To bardzo proste danie. Mała tortilla (jakby ktoś nie widział czyta się "tortija", bo podwójne L wymawia się jak polskie J) z mąki kukurydzianej a na to mięso warzywa i sosy. Na zdjęciu z tego co pamiętam były 2 mięsa: chyba wołowina i wieprzowina. Generalnie w Meksyku zwykle ma się masę różnych sosów do wyboru (zwykle pyszne, świeże, nie z dużej plastikowej butelki) i do tego limonki. Dużo limonek, których sosem skrapia się potrawy. Tutaj akurat warzywa chyba też samemu się nakładało. Zwykle chyba się nie daje tak dużo :)

Absolutnym mistrzostwem są tacos al pastor. Są robione z pieczonego na ruszcie jak w kebabowni mięsa wieprzowego. Kucharz odkrawa przyrzeczone fragmenty i nakłada na tortillę. Na koniec sprawnym ruchem ucina kawałeczek pieczącego się nad mięsem ananasa i łapie go w locie właśnie tą tortillą. Potrawa wynaleziona przez imigrantów z bliskiego wschodu kilkadziesiąt lat temu bardzo zadomowiła się w Meksyku.

W tle Coca-Cola w butelce w której picie przywołuje stare wspomnienia i po prostu dobrze smakuje. Ponoć Cola w Meksyku jest słodzona cukrem trzcinowym w przeciwieństwie do syropu glukozowo fruktozowego stosowanego w USA przez co jest dużo lepsza niż w Ameryce. Do tacos w ciepły wieczór smakowała wyśmienicie.

Meksykańskie sosy można zobaczyć w jednym z moich poprzednich wpisów:
https://www.wykop.pl/wpis/30294347/tostady-dzielnica-coyoacan-w-miescie-meksyk-cena-o/

W komentarzu zdjęcie mięsa do tacos al pastor

Przepraszam za kiepskie zdjęcie.

#ciekawostki #jedzenie #jedzzwykopem #podrozujzwykopem #meksyk #jemprzeciez - mój tag o jedzeniu (głównie z Azji, ale czasem z innych miejsc także)
kotbehemoth - Taco, Tulum, ceny nie pamiętam dokładnie, myślę, że ok 3-4 zł za placek...

źródło: comment_cpNXNauNfHwj01jZRKNYCru1J75xcaMJ.jpg

Pobierz
  • 2