Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Roszczeniowi rodzice, zwłaszcza matki wykorzystujące swoją rolę, to rak na tkance ludzi pracujących. Przysługuje im 60 dni na opiekę nad chorym dzieckiem do 14 r.ż. w roku. Jak Brajan kichnie lub psiknie, to już może lecieć z nim na L4. Nie musi to być nic poważnego. Oczywiście mamusia nie może się zamieniać z tatusiem. Efektem tego w ciągu miesiąca nie ma jej regularnie po kilka dni. Do tego dochodzą wieczne wymówi, czy może się urwać wcześniej, bo dziecko trzeba odebrać/zawieźć/odprowadzić/tatuś nie może się nim zająć. Opiekunki oczywiście wynająć nie może, bo po co - współpracownik jest idealnym i darmowym zastępstwem. Niekończąca się śpiewka. Mam dość. Kierownictwo nic nie robi z tym fantem, choć doskonale wie i widzi, co się dzieje.
Nie masz dziecka = jesteś poszkodowany w tym kraju. Dobrze, że zaczynam się już przebranżawiać i lada moment dam dyla z tej firmy.

Matkom Polkom mówimy nie!


#madki #bekazmamusiek #dzieci #odpieluszkowezapaleniemozgu #pracbaza #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 16
  • Odpowiedz
Matkom Polkom mówimy nie!


@AnonimoweMirkoWyznania: puknij się w głowę. gadki o roszczeniowych rodzicach, bo opiekują się swoim własnym chorym dzieckiem? masz ty rigcz?

bardzo dobrze, że bierze wolne na opiekę i siedzi z dzieckiem w domu, a nie wysyła je do przedszkola/szkoły jak co poniektórzy rodzice i potem inne dzieci chorują non stop, bo się od siebie zarażają bezustannie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: kobiety tak robią u matki w zakładzie ... Matka powiedziała raz
"Ja MUSZE iść wcześniej do domu bo dziecku MUSZE obiad ugotować!"
"Jadzia ale ty masz dorosłe dzieci!"
"A kto powiedział że moim dzieciom? Moje dzieciaki nie są tak upośledzone żeby nie mógłby się sobą zająć"
Obróciła się i pojechała do domu, nic jej nie zrobili. Tak kilka razy zrobiła i przestali puszczać kobiety do domu bo tak o
  • Odpowiedz
OP: @RaRaj: mam końskie zdrowie i nie lubię kłamać. Czy to powód do robienia za dwóch?
@kwasnydeszcz: luz, tylko dlaczego to zawsze matka ma siedzieć i obciążać swoich współpracowników? Dlaczego nie może tego nigdy robić ojciec? Skąd ta mentalność. Wiem, to wina gównianej firmy, bo w normalnej taka postawa by nie przeszła. Na szczęście mam już plan ewakuacji z tego patologicznego miejsca.

Ten komentarz został dodany przez
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Dlaczego nie może tego nigdy robić ojciec


A bo przeważnie ojciec lepiej zarabia i lepiej dla całej rodziny jak to on dostanie awans / podwyżkę. Młodej matce i tak mało kto daje odpowiedzialne zajęcie (a co za tym idzie średnio płatne), bo przecież ma dzieci.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: XD był już tu post na wypoku od pewnego mirka który znalazł prace czytał sobie umowę i jego współpracownica powiedziała żeby nie czytał nic ciekawego tam nie ma. Powiedziała mu że będzie musiał często ją zasypywać bo dziecko jej często choruje że wcześniej je będzie odbierać i będzie musiał #!$%@?ć nadgodziny... Zrezygnował i napisał niech ta bulwa gnije w tej robocie do końca życia ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@agaja
@AnonimoweMirkoWyznania
Większość facetów nie umie siebie ogarnąć, a jak niby miałoby sobie poradzić z chorym dzieckiem? xD

Możesz sobie pierdzielić o MATKACH POLKACH z pogardą, ale jak będziesz brał emeryturę, to wyobraź sobie ziom, że ktoś na nią będzie pracował :)
  • Odpowiedz