Wpis z mikrobloga

Kilka lat temu napisałem małe rozszerzenie do Chrome'a które miało mi pomóc ze #!$%@? nawykiem posiadania 50 otwartych zakładek na raz. Rozszerzenie jest mega proste - wpisujesz limit i zapisujesz. Od teraz to twój max i nowe karty są blokowane. Mój różowy nie dał się namówić na używanie, mówiąc, ze przy jej 100 otwartych kartach szkoda jej ich zamykać - w końcu kiedyś je przejrzy.

Wtedy stwierdziłem, że dorobię kolejną mała funkcjonalność. Jak masz 100 zakładek a chcesz, żeby twoim limitem było np 20 to wtyczka może wywalić wszystko powyżej dwudziestej zakładki i pozostałe 80 dozować ci raz na godzinę czy raz dziennie w jednej dodatkowej zakładce.

W końcu się za to zabrałem i wtyczka już śmiga z nowym ficzerem.
Dlaczego nie używam np. OneTab? Bo ta wtyczka obchodzi problem. Powstała stricte z powodów wydajnościowych związanych z używaniem wielu tabów. Masz śmietnik? Wrzuć go do jednego taba. Rób śmietnik dalej. Wrzuć do jednego taba. I tak w kółko. Nie pracujesz w ten sposób nad tym głupim nawykiem.

https://chrome.google.com/webstore/detail/mindmytabs/dhglmaiokomnohbcapbjblmbdnblkbac?hl=pl

Jakby ktoś bardzo chciał, mogę wrzucić też wersję dla Firefoxa i Opery.

#it #komputery #produktywnosc #przydatneprogramy #chrome
DlugoMyslalemNadNickiem - Kilka lat temu napisałem małe rozszerzenie do Chrome'a któr...

źródło: comment_XGaGd9gm7EyTHszj9XoJ1mNZTKqKGvfP.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@DlugoMyslalemNadNickiem: Dobrze by było dodać kilka opcji konfiguracyjnych/wyjątków.
Np.:
Otwieranie zakładek w jednej domenie nie liczone jako osobne zakładki.
Statystyki :D
Historia adresów, które zostały odrzucone (gdy się komuś zapomni, że ma tą wtyczkę (w końcu nieotwarte strony nie pojawią się w historii samej przeglądarki).
  • Odpowiedz
Jak masz 100 zakładek a chcesz, żeby twoim limitem było np 20 to wtyczka może wywalić wszystko powyżej dwudziestej zakładki i pozostałe 80 dozować ci raz na godzinę czy raz dziennie w jednej dodatkowej zakładce.


@DlugoMyslalemNadNickiem: nie rozumiem o co chodzi z wywaleniem i dozowaniem
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Chodzi o to, że masz w ciul zakładek i chcesz zainstalować taką wtyczkę - czy każdą inną, która ograniczy Cię do 2-5 czy 20 zakładek (i tak duży postęp w stosunku do oryginalnych 100). Ale masz otwartych aktualnie 100 w których kryją się mega perełki które od 8 miesięcy obiecujesz sobie przejrzeć. Co robisz? Wmawiasz sobie, że jutro ogarniesz wszystko, usuniesz co niepotrzebne i wtedy będziesz już miał mniej.
  • Odpowiedz
@TheFlashes: Wszystko zaczyna się od jednego ustawienia w przeglądarce - zapisz karty gdy wyłączasz przeglądarke. Lub od tego czy wyłączasz kompa czy hibernujesz. W każdym razie jeśli rano się budzisz, siadasz do kompa i masz zakładki z wczoraj to prędzej czy później dojdziesz do sporej liczby. Jeśli wieczorem wiesz, że następnego dnia zakładek nie będzie to zupełnie inaczej podchodzisz do wszystkich linków które znajdziesz :) - starasz się czytać na
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Jak ktoś ma 50 zakładek to wszystko będzie dobre dla jego produktywności.
Widzisz ty otwierasz sobie przeglądarkę na czysto jak się robi syf. Dużo osób nie potrafi tego zrobić i tutaj tkwi ta delikatna różnica. Masz po prostu takie podejście do używania przeglądarki, że najwyraźniej nie jest to dla Ciebie problemem. Nie ma sensu żebyś tego używał :)

@qdt2k, @wacek_1984
wersja dla FF
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/mindmytabs/
  • Odpowiedz
przy jej 100 otwartych kartach szkoda jej ich zamykać - w końcu kiedyś je przejrzy.


@DlugoMyslalemNadNickiem: a po co tak kombinować, nie lepiej po prostu Pocket żeby wrzucał na listę "do przeczytania na później"? Dodatkowo synchronizacja offline na wszystkie urządzenia (dobre do samolotu - wszystko z kategorii "kiedyś przejrzę" masz zawsze w telefonie/tablecie nawet bez internetu).
  • Odpowiedz