Wpis z mikrobloga

Rozumiem, ale gardzę nadmiernym szacunkiem do Jordana Petersona.
- jego purytańskie poglądy dotyczące różnic płciowych doprowadzają do kretyńskich stwierdzeń o potencjalnej niemożliwości kobiet i mężczyzn do pracy razem, co świetnie potwierdza głupie założenia redpillowych stulej.
- jego wiara w teorię spiskową o marksizmie kulturowym jednoznacznie winna go skreślać jako wpływowego myśliciela, ale stuleje nadal wykopują.
- jego podejście do postmodernizmu jest tak radykalne, że aż aintelektualne. Postmodernizm w szerokim sensie zakłada że prawdy wywodzą się z interakcji idei a nie jak w klasycznej filozofii z aksjomatów i bezpośredniej indukcji. Dodatkowo twierdzi on że marksizm jest ideologią postmodernistyczną czym jednoznacznie wykazuje że nie rozumie czym jest marksizm i czym jest modernizm i postmodernizm.
- jego tezy są naprawdę nieoryginalne. Jedyne co Jordan Peterson robi co nie jest zwyczajnie głupie to powtarzanie tez Stevena Pinkera, który do kwestii takich jak natura ludzka, język i różnice płciowe w psychice podchodzi z o wiele większą dozą naukowej metody i znacznie mniejszym ideologicznych zacietrzewieniem.

Po #!$%@? słuchacie Petersona jak są lepsi?
#neuropa #4konserwy #filozofia #jordanpeterson
  • 110
  • Odpowiedz
@LegionPL: To pojęcie, szczególnie zestawione z wypisanymi tam nazwiskami, wiąże w jedność skrajnie różnych myślicieli i szkoły, nie daje się merytorycznie zastosować i jest beznadziejnie powierzchowne.

To po prostu bełkotliwy slogan oznaczający "to, czego nie lubię".
  • Odpowiedz
są żydami

jak i wszyscy marksiści/komuniści w przeszłości


@sorek: xD

Idziesz w zaparte twierdząc, że postmodernizm i marksizm to ruchy choćby bliskie sobie, a to po prostu szkolny, podstawowy błąd. Wręcz ignorancja, haniebna z dzisiejszym dostępem do wiedzy.

Przeczytaj proszę uważnie te dwa artykuły ze świetnego, bardzo neutralnego źródła. Jeśli w ogóle interesuje cię ta kwestia, a nie chcesz jedynie pokrzyczeć bezproduktywnie.

https://plato.stanford.edu/entries/marx/

https://plato.stanford.edu/entries/postmodernism/
  • Odpowiedz
@sorek: Bo tu nie ma czego argumentować, wystarczą zgrzebne definicje z którymi jako dewiacjonista się nie zapoznałeś, ale potrafisz utyskiwać na wykreowane przez się konstrukty, które cię prześladują i jeszcze narzekać na to, że nie przeczytałeś wstępów z haseł w wikipedii, a które to są dostępne jako pierwsze w większości wyszukiwarek.

Trzeba być prawicowcem, by nie dostrzec fundamentalnej różnicy między marksizmem, a, szeroko rozumianym, postmodernizmem, a która zamyka się i zawiera
  • Odpowiedz
@sorek: Gdybyś mógł to wymień te cele
@LegionPL: Wymienisz jakieś nazwiska? Bo ja nie słyszę żadnych konkretów jeśli chodzi o tą filozofię.

większości


@sorek: Naprawdę uważasz że większość komunistów to Żydzi( ͡° ͜ʖ ͡°)? Masz na to jakiekolwiek dane? Ja będąc łaskawy mogę sie zgodzić na maks 30% w pewnych resortach władzy.
  • Odpowiedz
Jak masz chwilę wypisz mi różnice między postmodernizmem a kulturowym marksizmem (nie marksizemem)


@LegionPL: Twierdzę, że "kulturowy marksizm" to pojęcie, którego nie da się stosować. Nawet w twoim przypadku - tutaj szukasz różnicy między postmodernizmem a "kulturowym marksizmem", a wyżej wklejasz blog, gdzie do tego drugiego wliczeni są krytycy postmodernizmu lub przynajmniej ludzie, którzy nijak do niego nie przystają (przedstawiciele teorii krytycznej lub szkoły frankfurckiej).

Co do cytatu wiki - niejasne
  • Odpowiedz
@Kampala: Zatem mają trochę wspólnego. Mi pasuje używanie takiego terminu jak chcesz możesz sobie go podzielić na części składowe jeśli jest taka potrzeba np fani imigracji, feministki, anty biali rasiści itd.
  • Odpowiedz
@LegionPL: Wybacz nadal mnie to nie przekonuje. Na pewno jskies media dziennikarze i profesorowie mają jakieś ostro lewicowe poglądy, ale nie wiemy przecież ile ich jest, no chyba ze ktoś z obecnych to wie. Nawet jeśli można by te poglądy sklasyfikować jako ten mistyczny "kulturowy marksizm" , choć nie wiem jak, to nie widzę realnego zagrożenia, kilka no namów ma kontrowersyjne poglądy, tak samo jak kilka no namów urządza urodziny pewnemu
  • Odpowiedz
@LegionPL: ten artykuł na wiki jest dziki i miesza postmodernizm jako epokę (są fragmenty np o literaturze i o socjologicznej analizie epoki postmodernizmu) z postmodernizem jako nurtem filozoficznym, więc ja bym za bardzo się na tym nie opierał. Ktoś tam wyżej chyba linkowal stanfordzką encyklopedie filozofii, to lepsze źródło
  • Odpowiedz
@urs6: Głównie jeszcze Kanada (przepchano prawo odnośnie przymusu używania specjalnych zwrotów do osób dziwno płciowych), Wielka Brytania(multikulti, cenzura,ostatnio feministki pozbawiły pracy grid girls w F1), Niemiaszki (multikulti, cenzura, autorytaryzm pod hasłami równości itp. Ostatnio Policja miasta dziękowała antifie za pomoc w zatrzymania legalnej demonstracji #120db a komu się nie podoba ten może z Niemiec wyjechać), może France jeszcze.
  • Odpowiedz
@Majk_:

jego purytańskie poglądy dotyczące różnic płciowych doprowadzają do kretyńskich stwierdzeń o potencjalnej niemożliwości kobiet i mężczyzn do pracy razem, co świetnie potwierdza głupie założenia redpillowych stulej.


Gratuluję. Opierasz twierdzenie na zmanipulowanym fragmencie wyciętym z kontekstu. To 90s z dwugodzinnej rozmowy w której poruszał on różne możliwe sposoby zaadresowania problemu molestowania w pracy.

jego wiara w teorię spiskową o marksizmie kulturowym jednoznacznie winna go skreślać jako wpływowego myśliciela


Tak jak wielu
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: Jak uważasz, ja dostrzegam wzór.
Nazywanie Marszu Niepodległosci nazistowskim, albo nazywanie Polaków rasistami za nie przyjmowanie imigrantów, promowanie Islamu itp Akurat ta ideologia jest bardziej dostosowana do zachodu niż do nas tak jak klasyczny komunizm odwrotnie.
  • Odpowiedz
@Kampala: @LegionPL: Prawda jest taka, że obaj się mylicie i obaj macie rację, a więc należy sąd uruchomić.

Marksizm kulturowy w rozumieniu orto- oraz postlindowsko-buchananowskim nie istnieje, bo nigdy nie miał prawa zaistnieć w przypadku tak skrajnie, nawet nie eklektycznie, rozbieżnych podstaw programowych i nieścisłości historycznych.

Marksizm kulturowy istniał, a przynajmniej można go próbować tak kategoryzować, jako wytwór studiów kulturowych w Wielkiej Brytanii, ale ten nigdy nie odrzucił materializmu a
  • Odpowiedz
@urs6: Kilka podałem wyżej ale tak po prawdzie skutki widać dopiero jak popierający tą ideologie dochodzą do władzy czy jest ich tyle że mogą dymić jak antifa. Świadomie wspierających czy nie to nie wiem, ale skutków nie sposób zaprzeczyć.
  • Odpowiedz
@LegionPL: > promowanie Islamu

@LegionPL: Ja jakoś promowanie islamu nie widzę, nie łącze walkę z islamofobia z promowaniem.

Polaków rasistami za nie przyjmowanie imigrantów,


@LegionPL: Tego jakos nie zauważyłem

Marszu Niepodległosci nazistowskim


@LegionPL: No tutaj coś było, ale uważam ze organizatorzy sa tej po części winni bo przyzwalają na ohydne rasistowskie i antysemickiej hasła, a to ze pewne zachodnie media wymagaja od uczestników marszu wiedzy jakie ugrupowania w
  • Odpowiedz