Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!
Historia z przed kilku dni.
Przeglądając sobie OLX napotkałem Samsunga S8 + nówkę sztukę za 900 zł. Jako że ode mnie kilka km to myślę grzech nie kupić. Pisze do sprzedającego, aby dał adres i przyjeżdżam z kasą i zabieram. Dostałem odpowiedź "witam, jestem w pracy do 22 godz a o 17 godz mam klienta z wplata" o godz 16. Zapaliła się czerwona lampka, ale chciałem odebrać osobiście więc do póki nie zobaczę telefonu to pieniądze są bezpieczne :) Chwile później pojawiła się krata graficzna w równie okazyjnej cenie. Napisałem z drugiego konta że biorę i chce dane do przelewu. Dostałem dane z nr konta w zamian podając fałszywe dane do wysyłki. Konto na OLX po ok 3 godz zniknęło.
Jako że mogę coś tam sprawdzić udało mi się ustalić że:
1. Sprzedający podał swoje fałszywe dane
2. Na konto wpłynęła nie jedna wpłata za "sprzedany" przedmiot

Ostatnie 8 cyfr konta 0224 9951
Ludzi oszukanych jest pewnie wiele. Co z tym zrobić żeby się ktoś wziął za dupę gościowi?
#oszukujo #kradno #csiwykop
  • 9
@Leszek333: konto bankowe i tak założone na słup/ żula. Często się też tak robi z tanimi apartamentami nad morzem bo wydaje się dopiero jak ludzie dojadą nad morze i okaże się że niczego tam nie ma i 500pln zaliczki znikło xD niektórzy robią dziesiątki tysięcy złotych na tym przekręcie
@Leszek333: Możesz zgłosić na policję, ale nie zostałeś oszukany więc nic nie zrobią. Mnie wydymał pewien frajer na 30zł (jakiś używany nóż surwiwalowy), odpuściłem, ale ktoś się #!$%@?ł i zgłosił. Policja odnalazła mnie po nr. konta, jezusie; sprawa ciągnęła się 3 lata,117 oszukanych, 5 razy składałem zeznania, całe szczęście że zgodził sie na dobrowolne przyznanie sie do winy, ominęła mnie wyprawa do Krakowa-ja Lublin. A teraz przyszło pismo z sądu żebym
@BajerOp właśnie że z mojej wiedzy wynika że konto nie jest na słupa...
@jaryba13 no właśnie mnie nie oszukał ale to widać jak na dłoni wałek a jestem przekonany że dużo osób w ten właśnie sposób oszukał. Mogę coś ku temu zadziałać? Też mnie na kilka małych kwot oszukali i olałem sprawę- srał ich pies, niech zdychają w spokoju :)
@FalseIdeas z całym szacunkiem ale nie mam ochoty jechać 50 km do prokuratury, składać zeznań ze 3 razy i dowiedzieć się, że tylko im dupę zawracam wszak nic się nie stało ¯\_(ツ)_/¯
W dodatku musiałbym brać wolne w pracy, tracić swój czas i pieniądze. W lecie znalazłem topielca- musiałem wybrać się na składanie zeznań i też ani za drogę, ani za urlop w pracy nic nie dostałem. Wolę urlop spędzać ciekawiej niż
@Leszek333: w takim razie nie wiem jak sie komus chcesz wziasc za dupe bez angazowania organow scigania.

PS W prokuraturze zostawiasz pismo w dzienniku podawczym albo wysylasz poczta jak nie chce ci sie isc. Przesluchany musisz zostac ale to bedzie komisariat najblizszy twojemu miejscu zamieszkania. Nie chcesz tracic czasu to zrob plik tekstowy, wezuc na pendrive to sobie chlopek skopiuje, ty tylko podpiszesz. No i jak chcesz zwiekszyc szanse zeby cos