Wpis z mikrobloga

czołem mirki z #webdev i #wordpress
mam taki problem - chciałbym, by po kliknięciu w tytuł wpisu wyświetlała się galeria zdjęć bezpośrednio na głównej stronie (żeby mnie nigdzie indziej nie przenosiło). mam zainstalowany plugin Royal prettyPhoto, ale nie mam głowy jak to zrobić.
jeśli ktoś nie złapał idei:

- strona główna; na stronie głównej mam wpisy w formie obrazków w siatce (symulacja w komentarzu, obrazki na stronie głównej to obrazki wyróżniające wpis) i chciałbym, żeby po kliknięciu w ten obrazek wyświetliła mi się galeria zdjęć (dodanych do wpisu w jakiś sposób) bez przechodzenia na inną stronę. mirka który przeprowadzi mnie przez ten gąszcz nagrodzę jakąś dobrą czekoladą. pozdrowionka
  • 6
@wykopowicz_z_kobierzyna: event click z ajaxem na tytuł wpisu, ajax wykona funkcję php, która pobierze wszystkie obrazki powiązane z wpisem, te obrazki powiązałbym najszybciej używając custom fieldów. można to też bez ajaxa zrobić tylko od razu pobrać wszystkie obrazki tego wpisu i je ukryć, a po kliku powinny się pojawiać wraz z galerią (lightboxa można zrobić czystym cssem dzięki pseudoselektorowi :target - https://codepen.io/gschier/pen/HCoqh , sam tak zrobiłem, a żeby wyświetlała się cała