Wpis z mikrobloga

@lukaszzz: ale ja o tym właśnie mówię - nie wiem i nie rozumiem co jest "przekozackiego" w cieście suchym na wiór, zjaranym do węgla na brzegach i przykrytym 2 składnikami rzuconymi byle jak, bez jakiegokolwiek poczucia estetyki.


@Marmite: Ciasto jest przypalone na modłę neapolską, a sama pizza jest przesmaczna, lekka, z oryginalnej mąki, z prawdziwymi pomidorami pelati, dobrą mozarellą i prawdziwą włoską szynką. Nie każdemu podoba się estetyka
  • Odpowiedz
@lukaszzz: cholerny wykop mobilny, usunął mi posta. No to jeszcze raz:

no teraz to popłynąłeś xD zamierzasz od razu wejść do dyskusji pozując się na ofiarę i wmawiając mi, że to ja kogoś atakuję i obrażam? Wskaż mi fragment w którym napisałem że to nie ma prawa smakować i jeszcze komuś cisnąłem, śmiało. Bo ja ci mogę wskazać analogiczny skierowany do mnie:

Bo masz zwichrowane kubki smakowe i nie umiesz docenić niczego lepszego od żarcia ze śmietnika.

o dziwo, właśnie to fani PRAWDZIWEJ WŁOSKIEJ PIZZY z reguły mają ból d--y że komuś to coś ze zdjęcia opa może nie podpaść
  • Odpowiedz
zamierzasz od razu wejść do dyskusji pozując się na ofiarę

mam uważać że coś jest zajebiste mimo że mi nie smakuje bo Włoszka tak powiedziała? Top kek


@Marmite: pisałem jedynie o pizzy, że smaczna i warta spróbowania, mimo zdjęć oskarka. Jeśli komuś nie smakuje -jego sprawa, ale naprawdę jest to solidna pizza włoska. W Warszawie. W cenie 5 euro za placek. Reszta twojego problemu mi lata ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Nolej: No oni robią po swojemu trochę i w Hiszpanii jest jednak inna :D ale ogólnie też trochę im się jedzenie popsuło w nowym miejscu bo jest nowy kucharz. Brakuje trochę klimatu tez ze starej knajpy
  • Odpowiedz