Wpis z mikrobloga

Mirki, koło wakacji planuję kupić nowy samochód. Zastanawiam się nad Alfa Romeo 159 2.4 JTD 200km a BMW E60 530i/d
tam chyba 231km było.

Mam dylemat, ponieważ alfa mi się bardzo podoba no i kupiłbym ją taniej 20-25k a te bmw chyba 10k drożej (patrząc po aukcjach). Problem polega na tym, że ta alfa ma napęd na przód no (chyba żebym znalazł Q4) i to jest wielki muł (8.4s/100kmh vs bmw 6.9s/100kmh). Po cyferkach ta alfa ma osiągi jak coś lżejszego 150 konnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Może ktoś miał do czynienia z tymi samochodami i byłby wstanie rozjaśnić mi to i owo?

#motoryzacja #bmw #alfaromeo #alfaholicy
  • 24
@Violetowy zależy od rynku, ale najpopularniejszy w naszym kraju, czyli Niemcy, to rynek dość prosto działający: jako handlarzem, szukasz najtańszych ofert. I tu są dwa rodzaje: duże przebiegi, albo duży dzwon. Niemcy jak kupują auto z większym silnikiem i bajerami na trasę (automat, tempomat, masaże itp) to właśnie w celu korzystania z nich na trasie. Pamiętać jednak trzeba, że te samochody (klasa srednia/wyższa, z odpowiednim silnikiem) ma zrobić spokojnie 500.000, więc nie
Na pewno alfa będzie łatwiejsza w użytkowaniu, mniej kosztowny serwis itd - sama wymiana olejów i filtrów w e60 to około 600zł samych części.


@Piratez: chyba więcej :)
No i niby zmiana oleju w AT co 60kkm za jakoś blisko 1000 zł (drogi olej i filtr zintegrowany z miska)

W E60 jak #!$%@? rozrząd to pewnie trzeba będzie podwoić wartość samochodu, a po drodze może jebnąć jeszcze wiele innych kosztowych rzeczy.