Wpis z mikrobloga

@PaulStone: Niemożliwe. Albo Windows nie posprzątał po aktualizacjach albo coś tam jednak trzymasz.Powinieneś mieć około 40 GB wolnego. Na linuchu nie ma problemu - cały OS zajmuje < 5GB więc wolnego mam ponad 50 :)
  • Odpowiedz
@klepie-biede: Którą wersje masz? Udało ci się zbootować pendrive'a?


V5.
Bez problemu. Czysty obraz xubuntu zmodyfikowałem za pomocą skryptu isorespin z opcją apollo. Wypaliłem na pendrive z pomocą zwykłego dd i tyle.
  • Odpowiedz
@klepie-biede a odblokowałeś bios czy tak jak przyszedł to wszystko Ci zadziałało?

Myślisz że windows 10 z pendrive zrobionego pod uefi też zadziała?

W ustawieniach nic nie zmieniałem. Po prostu wpięty pendrive i F7 przy starcie wywołało boot menu i poszedł z pendrive'a. Win10 też musi wystartować. Nie widzę powodu żeby nie miał.
  • Odpowiedz
@klepie-biede dziękuję, o ile znalazłem w necie info o powershell do sterowników to sposób na klucz świetny, Google zwraca same wyniki w postaci jakiś aplikacji. Ok jedno i drugie zrobione, mam też backup całego dysku w easy to do backup. Coś jeszcze wypada zrobić nim zacznę się bawić?
  • Odpowiedz
@klepie-biede jutro kupię pendrive 16gb I zrobię instalkę Windowsa polskiego i postawię na czysto bo ten angielski jest słaby.
Wiem że pisałeś że nie masz tak na Linuksie ale jak byś jeszcze sprawdził, to migotanie ma miejsce na najniższym podświetleniu ustawionym.
  • Odpowiedz
@PaulStone: Widziałem gdzieś wpis o tym migotaniu na jakimś forum - poszukałem po tym jak o tym napisałeś. Faktycznie ludzie miewają problem. U mnie na xubuntu jest git (a przynajmniej nie zauważyłem po kilku godzinach spędzonych z tym lapkiem) więc to raczej nie jest problem sprzętowy.
  • Odpowiedz
@klepie-biede postawiłem Windowsa od nowa, polskiego. Poza tym że nie działa mi trackpad to zniknął problem migotania bo regulacja jasności też nie działa xD ogólnie kolorowo, masz jakiś szybki sposób na przywrócenie sterowników tych co zgrałem? Czy po sztuce jechać w menadżer urządzeń.
  • Odpowiedz
@klepie-biede postawiłem Windowsa od nowa, polskiego. Poza tym że nie działa mi trackpad to zniknął problem migotania bo regulacja jasności też nie działa xD ogólnie kolorowo, masz jakiś szybki sposób na przywrócenie sterowników tych co zgrałem? Czy po sztuce jechać w menadżer urządzeń.


Po sztuce i wskazujesz katalog jako źródło.
  • Odpowiedz
@klepie-biede zrobiłem, po aktualizacji sterowników wszystko działa, są pewne różnice w Windowsach, tym co był I polski home 64 z przewagą tego co był. Podświetlanie dalej migocze, to ewidentnie niewyróbka sprzętu na najniższym tylko się to dzieje, zastanawiam się czy dało by się zrobić żeby aktualne 10% było zerem po zmianie, żeby podnieść ten najniższy próg. Ale jak bym Google nie zapytał to odpowiedzi nie ma. Waham się teraz ale chyba
  • Odpowiedz