Wpis z mikrobloga

  • 167
córka lvl 5 opowiadała mi dzisiaj że dzieci w przedszkolu rysowały na kartce ciekawe przedmioty jakie znajdują się w domu. opowiedziała że sporo dzieciaków narysowało telefon. była ikonka słuchawki ale u wszystkich rysujących telefon znalazło się również:
- niebieski kwadracik z literka "f"
- biały duszek na żółtym tle

dla mnie to jest po prostu Black mirror. dlaczego dzieci w tym wieku w ogóle znają takie ikony? moja akurat nie zna. może potrafi sama jedną rzecz - odblokować tablet i kliknąć w ikonkę YouTube for kids. to by była jedyna ikonka jaka by namalowała.
w tym miejscu chciałbym pozdrowić kopem w dupę wszystkich #rodzice którzy bedac np w restauracji dają dziecku komórkę żeby był spokój. pozdrawiam kopniakiem tych którzy nie wiedzą co robić na plaży z dzieckiem więc dają mu komórkę. wszystkich tych którzy nie są w stanie przejechać z dzieckiem 100km bez dawania komórki czy tabletu dziecku równiez pozdrawiam.

a tak poważnie to opamiętajcie się #!$%@?. jesteście wzorem dla dziecka i dziecko ma poznawać świat od was a nie z YouTube. tłumaczyć wszystko powinniście wy a nie filmiki. w restauracji można dluuugo gadać o tym co jest w menu, czym jest jakieś danie, z czego jest zrobione itp. jadąc z dzieckiem można wytłumaczyć dlaczego stoją ekrany na trasie, ponconsa te wielkie wiatraki ewentualnie pośpiewać jakąś piosenkę.

tym wszystkim którym dziecko wpada w histerię jak nie dostanie komórki w kolejce do lekarza chce powiedzieć tyle - to wasza wina. nie dlatego bo gówniak ma #!$%@? charakter - ma taki jaki sami ukształtowaliscie i jest mi was żal bo rośnie wam kolejny mały zjeb oglądający magicale itp gówna
#patologiazmiasta
#patologiazewsi
  • 33
  • Odpowiedz
@mungis to nie takie proste, bo świat się zmienia, jakbyś się czuł jakby w takiej podstawówce wszyscy koledzy spotykali się po lekcjach a ty byś nie mógł? Teraz internet jest takim miejscem spotkań i odcięcie dzieciaka od internetu to odcięcie go od rówieśników
  • Odpowiedz
@mungis: Może ta pani była już z córką w tym szpitalu i oglądały milion razy wielką grafikę na ścianie?

Nie ma to jak sobie podbijać ocenę na podstawie 30 sekundowej obserwacji. Wychowuj dziecko dalej w takim przeświadczeniu jaki to z niego wielkie indywiduum to ci wyrośnie socjopata
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: nie jest indywidum - jest zwykłym dzieciakiem - ma swoje wady i jestem ich świadomy. czasami coś się udaje, czasami nie. są sukcesy i porażki. jeśli są porażki - wie dlaczego. nie tłumaczę, że szyny byly złe, pociąg był zły itp.
30 razy w szpitalu? nie, to była zwykła przychodnia. nie jest czymś normalnym noszenie tabletu w torebce. tablet dla dziecka, a mama w komóreczkę wpatrzona. każdy ma coś
  • Odpowiedz
@mungis: No tak wszystko wiesz na temat tej matki i dziecka. Moja siostra również ma dwójkę dzieci w podobnym wieku i one mają swoje tablety. Jakoś nie przeszkadza im to w jeżdżeniu na wycieczki zagraniczne co parę miesięcy, spędzają aktywnie czas chodząc po górach i te małe brzdące widziały więcej w tym wieku niż ja przez 30 lat. Całe wakacje siedzą na działce z babcią i robią coś tam w
  • Odpowiedz
@Kiedys_Mialem_Fejm: nigdy nie potraktowałem nikogo z góry i nie zarzucaj mi tego proszę
zarzucasz mi generalizowanie a własnie to zrobiłeś Kolego :)
nie każdy ma tak dzieci ustawione jak Twoja siostra. nie każdy zabiera na wycieczki dzieci.
tak czy inaczej uważam że własny sprzęt w tym wieku to przesada
  • Odpowiedz
ŁOLABOGA DZIECI W 2018 UŻYWAJĄ INSTAGRAM I FACEBOOK ;(((((( KURRRR ZA MOICH CZASÓW BAWILIŚMY SIĘ PATYKAMI I KAŁUŻAMI I KOMU TO PRZESZKADZAŁO ;(((((( DZISIEJSZE POKOLENIE CO Z NICH WYROŚNIE EHH
  • Odpowiedz