Wpis z mikrobloga

  • 167
córka lvl 5 opowiadała mi dzisiaj że dzieci w przedszkolu rysowały na kartce ciekawe przedmioty jakie znajdują się w domu. opowiedziała że sporo dzieciaków narysowało telefon. była ikonka słuchawki ale u wszystkich rysujących telefon znalazło się również:
- niebieski kwadracik z literka "f"
- biały duszek na żółtym tle

dla mnie to jest po prostu Black mirror. dlaczego dzieci w tym wieku w ogóle znają takie ikony? moja akurat nie zna. może potrafi sama jedną rzecz - odblokować tablet i kliknąć w ikonkę YouTube for kids. to by była jedyna ikonka jaka by namalowała.
w tym miejscu chciałbym pozdrowić kopem w dupę wszystkich #rodzice którzy bedac np w restauracji dają dziecku komórkę żeby był spokój. pozdrawiam kopniakiem tych którzy nie wiedzą co robić na plaży z dzieckiem więc dają mu komórkę. wszystkich tych którzy nie są w stanie przejechać z dzieckiem 100km bez dawania komórki czy tabletu dziecku równiez pozdrawiam.

a tak poważnie to opamiętajcie się #!$%@?. jesteście wzorem dla dziecka i dziecko ma poznawać świat od was a nie z YouTube. tłumaczyć wszystko powinniście wy a nie filmiki. w restauracji można dluuugo gadać o tym co jest w menu, czym jest jakieś danie, z czego jest zrobione itp. jadąc z dzieckiem można wytłumaczyć dlaczego stoją ekrany na trasie, ponconsa te wielkie wiatraki ewentualnie pośpiewać jakąś piosenkę.

tym wszystkim którym dziecko wpada w histerię jak nie dostanie komórki w kolejce do lekarza chce powiedzieć tyle - to wasza wina. nie dlatego bo gówniak ma #!$%@? charakter - ma taki jaki sami ukształtowaliscie i jest mi was żal bo rośnie wam kolejny mały zjeb oglądający magicale itp gówna
#patologiazmiasta
#patologiazewsi
  • 33
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 121
@mungis: ja pamiętam że za dzieciaka dużo czasu spędzałem przed telewizorem. Obecnie nie oglądam tv.
Nie popadałbym w tym dawaniu dzieciakom dostępu do internetu w jakiąś paranoję. Jak od małego będziesz siedział na fejsie, insta i youtube, czy o zgrozo! na wypoku, to wchodząc w dorosłość będziesz tym tak znudzony jak obecne pokolenie jest znudzone tv.
  • Odpowiedz
via Android
  • 7
@sodomek no ale czy to jest normalne? siedzę u lekarza. wchodzi mamusia i daje swojej córce tablet... miała w torebce. my sobie siedzimy i dyskutujemy o dużej grafice na ścianie - zdjęcie centrum naszego miasta. nastała chwila cieszy i spotkałem się wzrokiem z tą matką. nie wiem czy coś wyczuła czy nie ale do mnie z pytaniem - a pana córka jaką ma ulubiona grę? - dooble proszę pani. ewentualnie grzybobranie. planszówki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mungis: w zasadzie to nie wiem o co tobie chodzi. Przecież to nie twój cyrk i nie twoje małpy. Twoja córka podrośnie i będzie z tobą rozmawiać w zdrowych relacjach, dzieci tych rodziców co je olewają za młodu oleją swych rodziców później. A czy mamy się tym martwić kto ma jakie stosunki w domu? Dla mnie osobiście jest z tego powodu bardzo wszystko jedno.
  • Odpowiedz
@mungis: O jak bardzo gardzę tymi wszystkimi rodzicami, którzy nie potrafią położyć dziecka spać bez czytania książeczki na dobranoc. Ich dzieci nie będą się umiały odnaleźć w świecie bez słowa pisanego. A przecież za moich czasów wszystko można było zapamiętać... Takie to rozwijające było. Za zabawkę dwa kamienie albo kupa na patyku. Jak to rozbudzało wyobraźnię! A teraz już nie ma czasów. Tylko te książki, co psują dzieciom w głowach. Nic
  • Odpowiedz
@mungis: wielki kop w dupe dla ciebie, ze pozwalasz odpalac dziecku youtube for kids. To juz nie ma innych zabaw? Szkoda ci dziecku poswiecic troche czasu? Strasznien to zenujace jak taka patologia jak ty bierze sie za wychowywanie dzieci.
  • Odpowiedz
  • 5
Każda skrajność jest zła. Ta którą opisujesz jest zła, ale i taka żeby dziecku całkiem nie pozwalać korzystać z urządzeń elektronicznych również. Czasy się zmieniają i dziś nie ma potrzeby żeby dzeci potrafiły nabierać wode ze studni czy lepic garnki. Natomiast z urządzeniami elektronicznymi zapewne beda mialy kontakt przez najbliższe kilkanaście (dziesiąt) lat i w pewnym sensie wręcz powinno je sie oswajać z elektroniką.
  • Odpowiedz
@mungis: o jak bardzo popieram! Widzę tutaj komentarze, że "co ciebie obchodzi jak inni wychowują dzieci" i nie zgodzę się z tym. W przedszkolu jeszcze rozumiem, że ma się kontakt większy z dziećmi, nie wszystkie dzieci dostają tablet w rękę na odczepnego, ale co potem? Dziecko idzie do szkoły, a tam już w pierwszej klasie połowa dzieciaków ma swoje własne smartfony, w większości bez blokad rodzicielskich nawet. Przecież nie będziesz kontrolował
  • Odpowiedz
@sodomek: mówisz i na chłopski rozum masz racje. Ale na dłuższą metę ma to okropny wpływ, mózg to skomplikowana zabawka i wczesne dzieciństwo jest niesamowicie ważne
  • Odpowiedz
@mungis: Dokładnie dziecko się wychowuje chyba ze jesteś gowno-rodzic a na dziecko zostałeś skazany. Ja od swoich rodziców nie dostałem nic po za trauma wiec nadrabiam to teraz z swoimi synami starając się być dla nich tatą-przyjacielem (słowa 5 latka). Dziecku wystarczy dać uśmiech i miłość a uczucie odda ze zdwojona siła ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ostr) kurde nie wiem kiedy się zestarzałem i dorosłem :(
  • Odpowiedz