Wpis z mikrobloga

#akcyza #auto

Cześć.
Orientujecie się po jakim czasie w puesc.gov.pl
od zlecenia przelewu do US za akcyzę można iść rejestrować auto? Zrobiłem przelew w pon i wczoraj wisiał w systemie "brak informacji o opłacie"
Czy da się to jakoś ręcznie przyspieszyć?
Dzieki
  • 15
  • Odpowiedz
@niepoprawnyxxx ja opłaciłem i poszedłem zarejestrować. Pani w okienku dokumenty przyjęła, dała miękki dowód na miesiąc i powiedziała że spoko, tylko żeby mieć miec potwierdzenie zapłaty przy odbieraniu stałego dowodu. Ten system opłaty akcyzy ma bardzo długie czasy księgowania, gość który dla mnie sprowadzał samochód mówił że zdarzało się ze dopiero 2-3 dni przed odebraniem dowodu stałego pojawiala się informacja w systemie
  • Odpowiedz
@niepoprawnyxxx tak oczywiście. Samochód był z Belgii i dostałem normalne tabliCe po oddaniu starych oczywiście. Wszystko było tak jak powinno byc. Ja rejestrowałem w podkrakowskich Węgrzcach. Gorszego urzędu jeszcze w życiu nie widziałem a dało rade
  • Odpowiedz
@fajnybananek Trochę odkopię temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czyli do rejestracji auta szedłeś bez jakiegokolwiek papierka o akcyzie?
Ja właśnie czekam, aż gość który mi sprawdził auto i miał załatwić wszystkie formalności potrzebne do rejestracji, dostanie potwierdzenie zapłacenia akcyzy. Auto mam odebrać dopiero wtedy, i pójść zarejestrować, ale gdzieś mi się tu przewinęła informacja, że oczekiwanie na potwierdzenie może trwać tygodniami i nie wiem co robić ( ͡
  • Odpowiedz
@mirkobogdan tak. Szedłem bez żadnego papierka. Przy odbieraniu dowodu stałego musiałem jednak okazać wydrukowany ze strony urzędu celnego że akcyza została opłacona. Pamiętam że czekałem chyba 2 tygodnoe
  • Odpowiedz