Wpis z mikrobloga

@Triak: nastąpiło zwarcie w instalacji elektrycznej, bo chłopaki których widać tam na górze upuścili bądź zostawili klucz w nieodpowiednim miejscu, zwarcie -> pożar
Szanse na przeżycie są, ale było niestety jeszcze kilka błędów które popełnili i dlatego żaden nie przeżył
@luxresh: dzięki za info :) podrzuć proszę fotkę jak będziesz schodził. Z wnętrza itd. Zawsze lubiłem ten świst łopat jak byłem w pobliżu takiego wiatraka ( ͡° ͜ʖ ͡°) na czym polega taki serwis? Co najczęściej ulega uszkodzeniu? Jakie napięcie generuje prądnica? Moc? Czy wejść moze tam zwykły śmiertelnik z kolega który jest serwisantami czy trzeba badań etc?
@Triak: trzeba mieć badania i szkolenia by pracować, ewentualnie musza na 1 niewyszkoloną osobę być 2 wyszkolone, ale raczej bez zgody właściciela turbiny nie możesz wejść.
Serwis to głównie wymiana lubrykantów, inspekcja połączeń śrubowych, transformatora itp itd.
Z generatora wychodzi 690V, a obecnie spotyka się turbiny o mocy 2 do 3,3MW
@luxresh: @Abovd: dziękuje za odpowiedzi :) troszkę zaspokoiło to moja ciekawość ale i tak chciałbym tam kiedyś wejść gdyby była taka możliwość - oczywiście w eskorcie.
@Triak: w tym niestety nie mogę pomoc, ale życzę Ci żeby się udało ;)
Świetne widoki i fajne uczucie gdy przy mocniejszym wietrze czujesz jak gondola się buja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@luxresh: to prawda, ja akurat byłem zahartowany po statku, wiec nie robiło to na mnie wrażenia, ale jeden technik tracił humor powyżej 10 m/s :D