Wpis z mikrobloga

@MarekAntoniusz: Różnicę są ogromne, im większy stopień zaawansowania osobnika, tym bardziej da się odczuć różnicę.
Wszystko zależy od celu jaki chcemy osiągnąć. W OHP większość osób powinna skupić się na sztandze, olać sztangielki, i mówię to z perspektywy osoby robiącej 130kg strict millitary press.

Wiosłowanie sztangą a sztangielką to dwa na tyle różne ruchy, że ja traktuje je jak kompletnie inne ćwiczenia na plecy.
@mtkc: Pytanie było czy są różnice - tak są. Jakbym miał opisywać dokładnie jakie to by cały artykuł z tego powstał.

I konkret też przecież dodałem

W OHP większość osób powinna skupić się na sztandze, olać sztangielki


A co do

poza pochwaleniem się 130kg


To jest kluczowa informacja, bo pokazuje z perspektywy jakiego stopnia zaawansowania piszę. Bo teraz każdy jest ekspertem, bo obejrzał 3 filmiki youtuberów... a sam 50kg wyciska.
@mtkc:

to nie jest konkretna informacja. Nie napisaleś dlaczego tak jest.


Często używam skrótów, bo nie sposób tego wszystkiego dokładnie opisać w rozsądnym przedziale czasowym, poniżej trochę to rozwinąłem ale jeszcze wiele rzeczy pozostało do powiedzenia.

Większość osób jest po prostu bardzo słaba w OHP! A w budowaniu siły, to sztanga wiedzie prym.
Odrazu wyprzedzę argument osób, twierdzących że siła ich nie obchodzi oni ćwicza dla wyglądu i chcą mieć duże