Wpis z mikrobloga

Mireczki pytanie,
Sklep internetowy + sprzedaż tylko wysyłkowo + płatność Kartą przy pomocy PayU / Płatności24.
Czy w takim wypadku kasa fiskalna jest obowiązkowa?

Czy może nie chcąc mieć kasy trzeba by wyciąć możliwość płatności kartą i zostawić tylko przelewy?
Czy da się to jakoś obejść? np. wysyłając każdemu fakturę VAT zamiast paragonu?

A jak traktowany jest BLIK?

Czytałem trochę artykułów na ten temat, ale nie jest to dla mnie jasne i klarowne. Z przelewami jest sprawa jasna.

#ecommerce #sklepyinternetowe #sprzedazwysylkowa #wlasnafirma #ksiegowosc #payu #kasafiskalna #podatki
  • 15
Czy w takim wypadku kasa fiskalna jest obowiązkowa?


@szokrok: poczytaj ustawę o VAT i rozporządzenia o zwolnieniach, czy twój biznes się kwalifikuje

@popo_von_kox: problem jest taki, że: "raz kasa zawsze kasa" (nawet jeśli zamkniesz działalność i otworzysz po X latach), więc jeśli dla kogoś handel online to raczej poboczny temat, a np. na rynku B2B zamierza spędzić kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt lat to bawienie się w odnawianie/legalizacje/aktualizacje przez tyle czasu to tylko zbędne
@ppawel: Produkty o których myślę (zabawki, akcesoria dla dzieci, karty do gry, książki) kwalifikują się do nieużywania przy sprzedaży wysyłkowej kasy fiskalnej.

@popo_von_kox: @Wychwalany: A jeśli na ten moment, według aktualnych przepisów nie musiałbym używać kasy fiskalnej to wolałbym tego nie robić. Jeśli zmienią się przepisy to kasę można będzie dokupić i z niej korzystać.

Chodzi mi tylko o kombinację PayU + Płatność kartą. :)
@Wychwalany: Ale co masz na myśli nieplanowany wpływ na konto? Korzystałbym z PayU a klienci nie znaliby mojego numeru konta. Potem PayU wypłaca mi kasę (jest pośrednikiem).

Jeśli chodzi o kwotę 20k, to tak masz rację i wiem o niej ale to już odpada ;)
Generalnie trochę poczytałem i kwalifikuję się na brak kasy fiskalnej. Tylko moje wątpliwości dotyczą kombinacji PayU + Płatność kartą .
Potem PayU wypłaca mi kasę (jest pośrednikiem).


w moim przypadku PayU myli sie kilka razy w roku i robia korekty. A to przeleja za duzo, a to za malo.

A przesylki pobraniowe?

Tylko moje wątpliwości dotyczą kombinacji PayU + Płatność kartą .


@szokrok: przeczytaj w ustawie o VAT jakie informacje powinny byc w przelewie i porownaj z przelewami od PayU czy sie kwalifikuja. Prawdopodobnie nie, bo Payu robi zbiorczy przelew. Czy
@szokrok: Karta przez PayU raczej przejdzie, ale karta rozliczana bezpośrednio przez operatora już nie. Tutaj masz ten przypadek - myślę, że warto się postarać o taką interpretację dla siebie.
@smierdakow:
Był brak kasy fiskalnej. Wszystko w porządku i nie było problemów.
Płatności tylko przez Przelewy24 (w tym płatność kartą). Sprzedaż tylko wysyłkowa.
Po dostawie towaru każdy kupujący otrzymuje imienną fakturę VAT w formie elektronicznej. Te faktury są podstawą do obliczenia PIT i VAT do US.