Wpis z mikrobloga

Wpadłem niedawno na pomysł kryptowaluty ściśle połączonej z sztuczna inteligencją, która sama ulepszałaby się wraz z większą ilością kopaczy (znając życie co najmniej 10 osób przede mną wpadło na dokładnie to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)).

Moc obliczeniowa kart graficznych podczas kopania kryptowalut służy jedynie nadaniu im wartości. Zdaje mi się, że możliwe byłoby stworzenie krypto, w której moc obliczeniowa byłaby pożytkowana przez SI w celu aktywnego ulepszania waluty.

Rozkmina ta chodzi mi po głowie od kilku dni podczas których raz z większym, raz z mniejszym zapałem zgłębiałem zagadnienie kryptowalut, ale nadal jestem w tym strasznym noobem (nie znam programowania, nie kopię, nie inwestuję, większość filmików które obejrzałem to podstawy w stylu "jak działa blockchain"), więc prosiłbym zainteresowanych o wyrażenie w komentarzach swojej opinii na ten temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lista związanych z tematem pytań, na które nie znalazłem jeszcze odpowiedzi:

1. Czy kopacze po udostępnieniu swojej mocy obliczeniowej mogliby ingerować w kod SI?
2.1 W jaki sposób sama SI mogłaby poprawić wydajność/podwyższyć cenę kryptowaluty?
2.2 Byłaby do tego potrzebna ingerencja w kod, czy lepszym rozwiązaniem byłaby sieć kontrolowanych przez SI botów-inwestorów?

#kryptowaluty #rozkminy #sztucznainteligencja #programowanie
  • 20
Chyba nie ten poziom si jeszcze:( Jakiś reinforcment learning w celu udoskonalenia sie programu w nieznanym środowisku. Si może znaleźć sposób ale trzeva stworzyć środowisko i samemu zdefiniować akcje jakie moxe podjąć.
@JakTamCoTam: jako że krypto z punktu widzenia prawa nie jest walutą, możliwe byłyby manipulacje giełdą tej krypto za pomocą botów. Problem w tym, że prawdopodobnie źle wpłynęłoby to na reputację waluty
@Pixelator: doczytaj temat, potem mozesz myslec nad rozwiazaniami i zadawaniem sensownych pytan.
1 – czym jest krypto
2 – czym jest blockchain / rodzaje blockchainow
3 – skad sie bierze wartosc krypto
4 – podstawy miningu CPU/GPU/FPGA/ASIC/Cloud Mining/Staking (PoS)
5 – roznica miedzy moneta i tokenem
6 – pow vs pos
7 – trading
8 – wallety
9 - safety
itd itp

jak ogarniesz chocby te podstawy to moze ktos bedzie
@Pixelator: odpowiedz mi na jedno pytanie. Po co marnować moc obliczeniową / energię elektryczną na "kopanie" które jest daje żadnej pożytecznej wartości człowiekowi? Najlepiej byłoby zrobić walutę przy której kopaniu procesory rzeczywiście wykonywałyby jakąś pożyteczną pracę np. szukanie nowych leków, SETI. Albo nawet coś prozaicznego jak np. zrobienie wielkiej rozproszonej chmury obliczeniowej na procesorach koparek która byłaby wykorzystana jako Internet 3.0 - serwisy typu Facebook, Google płaciłyby normalnym ludziom za korzystanie
odpowiedz mi na jedno pytanie. Po co marnować moc obliczeniową / energię elektryczną na "kopanie" które jest daje żadnej pożytecznej wartości człowiekowi?


@majorponury: Czytałem kiedyś całkiem sensowne wyjaśnienie. Chodzi o to że w konwencjonalnej kryptowalucie opartej na proof-of-work takiej jak Bitcoin, górnik, usiłując wydobyć blok i zgarnąć nagrodę, podejmuje ryzyko. Musi on sobie wykalkulować czy warto inwestować w sprzęt i energie elektryczną. Gdyby górnik mógł podejmować próby złamania bloku a przy
@Pixelator: Załóż na chwile aluminiową czapeczkę i spójrz na samego Bitcoina. Do łańcucha bloków można wprowadzić dane wejściowe w postaci zaspoofowanych transakcji. Górnicy motywowani chciwością próbują złamać blok zawierający te transakcje przez odnalezienie lokalnego minimum funkcji SHA-256 co przypomina trochę proces trenowania sieci neuronowej. Co prawda funkcja SHA-256 nie jest ciągła i nie potrafimy obecnie przewidzieć jej tendencji i opisać rozkładu jej wartości. W sumie to została ona zaprojektowana specjalnie po
@Pixelator: Chciwi górnicy i producenci sprzętu prześcigają się w opracowywaniu i wdrażaniu nowych układów obliczeniowych dedykowanych do obliczeń wymaganych przez sieć Bitcoin. W efekcie ktoś kto ewentualnie stoi za Bitcoinem nie musi nawet martwić się o infrastrukturę bo społeczność kryptowalutowa sama z siebie stała się reaktorem w którym drogą optymalizacji wytwarzane są kolejne generacje sprzętu do akceleracji sieci Bitcoin. ( ͡º ͜ʖ͡º)