Wpis z mikrobloga

Czy tak ciężko założyć konto? Chciałem założyć konto firmowe w aliorze, ale ten bank tego nie potrafi zrobić tak prostej rzeczy jak otwarcie konta.


Postanowiłem założyć konto firmowe, wybór padł na bank w którym mam konto, a i ofertę firmową mają dobrą. Najpierw spróbowałem założyć konto przelewem z innego banku ale zwracało mi przelew z informacją, że dane niezgodne. No to poszedłem do oddziału i zaktualizowałem wszystkie dane, dopisali mi dowód do konta, bo było zakładane przez internet i już wszystko powinno pójść gładko i powinienem z mojego prywatnego konta założyć szybko firmowe. Konto które chciałem założyć można tylko przez Internet. Wróciłem do domu i znowu kolejne próby założenia konta przelewem skończyły się porażką. Wybrałem najgorszą możliwa opcję, czyli otwarcie konta przez kuriera. Na początku pierwsze #!$%@?, czyli brak w tej #!$%@? formatce jednej przydatnej opcji - adresu doręczenia paczki. Oczywiście ze strony banku żadnej informacji kiedy kurier zostanie wysłany, ani, że to kurier wieczorny co by dużo ułatwiło. Wreszcie doszła umowa, kurier nie bardzo wiedział co gdzie ma wpisać. Wspólnie jakoś to uzupełniliśmy ale coś było źle, bo za dwa dni znowu przyszła umowa do podpisania. Tym razem chyba trafił się jakiś bardziej ogarnięty kurier, jakoś to poszło. I tak sobie czekam od początku lutego aż mi założą konto. Na infolinii plastik, czyli formułki typu, "Trwa weryfikacja Pana danych" "Dziękuję cierpliwość przy weryfikacji Pana danych", koleś potrafił to powtarzać po 2x po sobie. Ok, rozumiem takie mają procedury, ale rozbawiło mnie to. W każdym razie na infolinii dowiadywałem się, że "już zaraz ktoś będzie do Pana dzwonił z działu kurierskiego". Nawet im uwierzyłem, po tygodniu bez odzewu i ponownym zapewnieniu zrozumiałem, że jednak to się nie stanie. Napisałem maila ze skargą, podziękowali za zgłoszenie i zapewnili, że w ciągu 30 dni może odpowiedzą. Mija już 10 dni od maila, ponad miesiąc od podpisania papierów i nikt w tym #!$%@? banku nie potrafi mi powiedzieć co stało się z moimi papierami. Niezły muszą mieć tam burdel, że zamiast wysłać jeszcze raz dokumenty to przetrzymują mnie od miesiąca. Konto wisi w ich systemie nieaktywne, karta do konta mi już przyszła i nawet maile zachęcające do aktywacji karty.
Jutro idę zlikwidować te ich konta, ciekawe czy z tym sobie poradzą. Trochę mi szkoda, bo tak dobrego bezpłatnego konta prywatnego i firmowego nie będę już więcej miał.
#banki #aliorbank
  • 4
@guria byłem dzisiaj. Bankier nie może mi dokończyć aktywacji tego konta, trzeba czekać aż znajdą moja umowę. Nie może też zamknąć tego konta bo nie jest założone. Zlikwidowałem wszystkie prywatne rachunki, może to ich jakoś zmobilizuje do działania...