Wpis z mikrobloga

#drukarki #drukarkalaserowa #kiciochpyta #pytanie #brother

Witam
Wszedłem w posiadanie drukarki laserowej Brother HL 2130 za darmo.
Po włączeniu świeci dioda "Toner" i na komputerze wyświetla informacje o wymianie tonera.

Chciałbym zakupić zamiennik tonera i bębna z nadzieją że drukarka działa.

Czy jest coś jeszcze co może powodować że nie będzie drukować?

Jakiej firmy zamienniki? Myślę nad Jet World z allegro
  • 10
Napisałem "cześć" i nacisnąłem enter :D Jet worldy mogą być. Do tej drukarki możesz spróbować nawet najtańsze zamienniki kupić na pierwszy ogień ( łącznie za toner i bęben 60 zł ? ). Reseter w tonerze jest mechaniczny, bęben resetujesz sam kombinacją przycisków i otwarć drukarki. Z Twojego opisu nie wynika, że coś może jeszcze nie działać. Jak chcesz zaoszczędzić to najpierw kup toner i wymień, jeśli wydruk będzie ok to może wymiana
@Szpakk
@drtusz

Według instrukcji z Youtube zrobiłem "reset tonera". Drukarka drukuje świetnie. Sciaglem instrukcje obsługi i wydrukowałem druk testowy z drukarki poprzez naciśnięcie 3x zielonego guzika. Dostałem takie coś.

I jak to jest wedle tych procentów? One spadają od 100% czy rosną od 0?

Dodam że toner jest dość ciężki i wygląda na napełniany. A samo urządzenie znalazlem obok śmietnika. Ale że ładnie wyglądało to wziąłem aby sprawdzić.
Pobierz fudzi - @Szpakk 
@drtusz 

Według instrukcji z Youtube zrobiłem "reset tonera". Druka...
źródło: comment_rWjtIcJdPglNDUqghw0JvZzY9EGCXVo6.jpg
@fudzi ktoś dobrą drukarkę zostawił. Głowy uciąć nie dam, ale raczej te procenty spadają do 0. Drukarka ma praktycznie zerowy przebieg, komuś wadziła już w domu. Możliwe, że nawet toner ma z 50%. Bęben jest przewidziany na 12000 stron, według tej kartki jest nowy
@fudzi ten sprzęt wydrukował niecałe 1200 stron. Spokojnie wytrzyma kilkadziesiąt tysięcy wydruków. Do tego ceny zamienników to bajka. Rewelacyjna drukarka mono do używania sporadycznie. Jak już umiesz resetować to toner jest samym pojemnikiem na proszek z reseterem w postaci tej dźwigni. Z bębna możesz sam wysypać proszek ze śmietnika i resetować go dopóki nie padnie wałek opc ( ten zielony ). Chociaż przy cenie 60 zł za komplet nie warto się brudzić
@mrbarry niewiem jaki to byl toner. Wydrukowalem z 300 stron i juz jest polowa tonera. Jakos druku sie pogorszyla. Pewnie dlatego ze osoba wsypala tylko nowy proszek a starego nie wyczyscila przed tym.
Resetowalem go z tego co pamietam klikaniem przycisku go, wyciaganiem i wkladanien kasety. Jak znajde filmik to wstawie