Wpis z mikrobloga

Saneczkarstwo wzbudza na wykopie sporo emocji więc bardzo chętnie wam to opiszę jak to wygląda z perspektywy saneczkarza ( ͡º ͜ʖ͡º).

Na czym polega jazda na sankach


Jak się steruje sankami?


Strój.


No dobra, ale co z tą jazdą?


No dobra ale co w tym takiego ekstremalnego


Jak często zdarzają się wypadki i czy to boli


Czemu zacząłeś jeździć i czemu już tego nie robisz?


Generalnie nie wiem o czym wam mogę napisać. Jeśli macie jakieś pytania to ja bardzo chętnie odpowiem. Byłem w kadrze wojewódzkiej, uczestniczyłem w olimpiadach polski i trochę śmietańki towarzyskiej tego sportu poznałem. Kiedyś opowiem jeszcze o patologiach polskiego związku sportów saneczkowych ale to kiedy indziej
#sport #sportyzimowe #ama #saneczkarstwo #pjongczang2018 #polska #olimpiada
Pobierz
źródło: comment_kDG1cQp32H231BMlKmJzxnvEUAyQql7V.jpg
  • 97
Czy złamanie nóg w kostkach to częsta kontuzja ? Jak widzę te wykręcone kostki na przedzie to oczami wyobraźni widzę jak uderzają w lód na wirażu i składają się do środka.
Tak się zastanawiam - skąd się biorą zawodnicy w tej dyscyplinie? Znaczy, to muszą być ludzie, którzy mają stały dostęp do toru, żeby trenować? I druga kwestia, z tym związana: zawodnicy często wyjeżdżają na treningi na inne tory? Bo jaki jest sens jazdy ciągle na jednym i tym samym obiekcie, skoro się go zna na wylot?
@buddookan: Mi się nie zdarzyło. Złamania może i nie, ale skręcenia już tak. Ale czy bardzo częste? Raczej nie. Najwięcej jest dość mocnych obtarć i stłuczeń.

@Bartholomew: Zawodnicy zazwyczaj z łapanki przez trenerów. Ze szkół, ich dzieci. Organizowane są też czasami lokalne wydarzenia gdzie zakłada się kółka do sanek i pozwala sie zjezdzac z mini górki i platformy startowej lokalnej ludności. Wtedy są też prowadzone rekrutacje

@FrasierCrane: Wysil się
Przede wszystkim chęć ogarnięcia się w nauce i zdanie do dobrej szkoły plus patologie jakie rządziły tym środowiskiem od samej góry do samego dołu.


@DooWo: Opiszesz co mas na myśli?

I czy w tym sporcie można coś zarobić? :) Czy głównie się dokłada a jeśli tak to jakie są koszta takiej zabawy?

Ostatnie pytanie: bardziej ekstremalne są bobsleje czy sanki?
@worldmaster: Patologie opisałem już wyżej.

Czy można zarobić - raczej nie kokosy. Przynajmniej nie w Polsce. Zazwyczaj jak już jesteś wyżej to po prostu masz wszystko finansowane, a na jakieś mistrzostwa świata może kasa od sponsorów - nie wiem nie doszedłem do tego etapu. Niestety nie mam porównania bo nie jeździłem w bobsleju, ale wydaje mi się, że sanki bardziej ekstremalne

@cana123: Why no both

@Bartholomew: Zapomniałem o drugiej
@DooWo: a co to za emocje dla kibica? zjezdza koles fakt ze szybko, ale wytyczoną trasa. chyba jedynie mozna ogladac zeby zobaczyc czy cos sie stanie. tak samo skoki. czekasz pol godziny na 10 sekundowy skok. no nie ma emocji po prostu..