Wpis z mikrobloga

Saneczkarstwo wzbudza na wykopie sporo emocji więc bardzo chętnie wam to opiszę jak to wygląda z perspektywy saneczkarza ( ͡º ͜ʖ͡º).

Na czym polega jazda na sankach


Jak się steruje sankami?


Strój.


No dobra, ale co z tą jazdą?


No dobra ale co w tym takiego ekstremalnego


Jak często zdarzają się wypadki i czy to boli


Czemu zacząłeś jeździć i czemu już tego nie robisz?


Generalnie nie wiem o czym wam mogę napisać. Jeśli macie jakieś pytania to ja bardzo chętnie odpowiem. Byłem w kadrze wojewódzkiej, uczestniczyłem w olimpiadach polski i trochę śmietańki towarzyskiej tego sportu poznałem. Kiedyś opowiem jeszcze o patologiach polskiego związku sportów saneczkowych ale to kiedy indziej
#sport #sportyzimowe #ama #saneczkarstwo #pjongczang2018 #polska #olimpiada
Pobierz
źródło: comment_kDG1cQp32H231BMlKmJzxnvEUAyQql7V.jpg
  • 97
@DooWo: prosta pod ziemnym. pogoda była łaskawa, to były nawet dwa śligi w konkurencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dobrze że MP seniorów są na łotwie. to daje prawdziwy obraz tego kto potrafi jeździć.
właśnie ciekawostka bo tego chyba nie napisałeś. MP seniorów odbywają na to torze w łotewskiej sigudzie :)
@buddookan: boli ogólnie cały czas, ale był to poważny uraz a ja jej też później nie oszczędzałam. :)
zrosło się ok. wszystko mi wyjęli po roku. tzn zostawili mi podkładkę od śruby i nawet nie powiedzieli... poszłam kiedyś zrobić rtg kontrolne i się zdziwiłam :)
@biesiada95: Jasne, że nie stać. Fajnie, że u was wszystko finansowali. U nas niestety nie była to całość ( ͡° ʖ̯ ͡°).
O kurde to nisko :<. No tak, zapomniałem o tym. Bo jakby nie patrzeć, to w Krynicy każdy wejdzie na sanki i zjedzie :D. Oby w końcu znaleźli miejsce na nowy tor. Dobrze, że jest na mirko ktoś kto oprócz mnie trenowal ;). Miłego wieczoru!
@enzojabol: Na początku w Krynicy - MP juniorów i juniorów młodszych też tutaj się odbywają. MP Seniorów i poważniejsze treningi były na Łotwie. Jeździło się również do Niemiec.
@DooWo: myślę że nas saneczakarzy jest tu więcej :)
@enzojabol: treningi ogólnorozwojowe przez cały rok + wyjazdy za grnaicę na tory lodowe. kiedyś głównie to było łotewska sigulda. teraz dzeciaki jeżdżą też do niemiec. Kadrowicze jeżdżą po wszystkich torach.
od października do początku grudnia - 5 dni treningów, weekend do domu i tak w kółko. od grudnia do lutego w tygodniu treningi w weekendy puchary świata i mistrzostwa :)
@Bartholomew: klubów które zajmują się saneczkrstwem w polsce jest mało. są dwa tory. w krynicy i karpaczu. ten drugi jest odnawiany. można jeździć latem na sankorolkach :)
kluby są tylko w lubuskim, dolnośląskim, małopolskim i na warmii i mazurach. Jak nie jesteś z okolic to raczej nie masz szans na trenowanie.
@DooWo: @biesiada95: Podziwiam zapał i samozaparcie. Mam syna, będziemy go z żoną chcieli popchnąć w jakiś sport i nawet oglądając ostatnio IO stwierdziliśmy, z całym szacunkiem, że tronowanie w Polsce saneczkarstwa czy bobseljów (akurat sztafeta była) jest bezsensowne właśnie ze względu na brak bazy. Bo nie oszukujmy się, zapał zapałem, pasja pasją ale jak na porządny trening trzeba pojechać pareset kilometrów to nawet najgorętszy zapał przegrywa starcie z rzeczywistością.
@akg_: Tak jak @enzojabol napisał. Ba nawet zbocze w sumie nie musi być. Tor może zostać wybudowany w powietrzu. Start z wieży, a tor podtrzymują kolumny ;).

@ohjohny: Jak się dogadasz z jakimś klubem w trakcie treningów to tak. Tak jako przeciętny kowalski - nie.
@DooWo: mnie ogolnie zastanawia po co polska sie w to bawi. sam napisales, ze nasze tory to jakies relikty. wg wikipedii nie ma nas nic profesjonalnego tutaj. czy nie lepiej byloby skupic uwage mlodziezy na sportach tanszych i bardziej dostepnych a kase ktora idzie z ministerstwa i sponsorow przekierowac do tych sportow? sporo panstw wlasnie tak robi (vide holandia czy korea z lyzwiarzami).