Wpis z mikrobloga

@kizi: z jednym kolorem farby mi wyszło identycznie (widoczne tylko pod ostre światło). A przy pozostałych było ok, a ściany identyczne, przygotowanie podłoża również to samo.
@kizi: ale to już jest sucha ściana?

Ja tak miałem kiedyś jak łatałem dziury i nie poczekałem aż całkiem te łaty wyschną.

Farba dulux Easy care

W sierpniu nią pokój malowałem i takie mijoki jak na zdjęciu miałem przez może 0.5-1.5 dnia, potem się ładnie wsiąkły i jest cacy. Może po prostu jeszcze nie doschnięte ;)
@kizi: Miałem podobny przypadek po użyciu szybkoschnącej gotowej masy ("wysycha w 10 minut"). Okazało się, że to masa akrylowa i każda poprawka była widoczna.
@kizi: Ogólnie rzecz biorąc... albo się przyzwyczaisz albo trzeba szpachlować jeszcze raz. Z jakiegoś powodu farba inaczej "siada" w tych miejscach (obstawiam poprawki rys i innych niedociągnięć).
Możesz ewentualnie pomalować to matową farbą o ile ta nie jest matowa ale nie liczył bym na rewelacje.
@SunnO: Ok, dam jej czas do jutra, bo to dziś było malowane. Jak będą te łaty, to pomaluję czwarty raz. Sęk w tym, że szykujemy to mieszkanie na sprzedaż i dobrze by było, żeby to jakoś wyglądało.
@SunnO oby było jak mówisz. Ale powatpiewam, bo drugi pokój dziś pomalowany na jasny szary nie ma żadnych smog. A to dziadostwo już 3 razy było malowane.
@kizi: ale kolor tu nie ma nic do rzeczy, prawdopodobnie to jest pół-świeża ściana i takie mijoki w dzień malowania to normalka. Dopiero je poprawiając jak komuś się włączy #piekloperfekcjonistow można narobić dziadostwa.

Idę o zakład że jutro-pojutrze nie będzie po nich śladu. Tam gdzie są te jaśniejsze ślady to tam było więcej farby nałożone i temu się tak świecą i dlatego dłużej schną takie miejsca.
@czlowiekboruta: @kizi: Bierzesz wałek na kiju i malujesz z góry do samego dołu i z powrotem. Nigdy nie malujesz fragmentami albo inaczej niż po całości z góry na dół.
Ciężko mi jednak po tym zdjęciu ocenić czy to słuszna diagnoza i czy wystarczy poczekać aż doschnie.
A co to za moda, żeby remontować mieszkanie do sprzedaży i zrobić to źle to nie wiem. Nie kupiłbym albo od razu zrobił remont
@kizi tą sama farbą malowałem u siebie. Miałem ten sam problem. Rozwiązanie: dolać trochę wody do farby i malować tak żeby nie wałkować suchym wałkiem. Wałek musi być ciągle mokry ( ͡~ ͜ʖ ͡°)