Wpis z mikrobloga

@deutschebitelsen: jeśli dotychczas korzystalas z bieda androidów a nie flagowcow androidowych, to IOS może zrobi na Tobie jakieś wrażenie. W innym wypadku będziesz się tylko denerwować jaki ten system jest powolny i zorientujesz się że to jeden wielki lag przykryty ładnymi animacjami. Apple "dba" o Ciebie spowalniajac Ci telefon wraz z użyciem baterii.
  • Odpowiedz
dla biednego studenta


@deutschebitelsen: to sie kupuje cos za pare stowek, do przegladania netu i dzwonienia, a inwestuje sie w siebie, zeby po studiach moc juz nie byc biednym.

Telefon to nie inwestycja, inweatowac mozna w narzedzia, ksiazki itp, czyli w cos co w perspektywie przyniesie zysk.

Jaki zysk z telefonu takiego czy innego odniesiesz?
  • Odpowiedz
@deutschebitelsen Zależy do czego używasz telefonu. Jest duża szansa, że prędzej czy później czeka Cię srogie rozczarowanie. Może wymienię parę rzeczy, które mnie w------y:
- można na telefon kopiować tylko muzykę, video i fotografie
- synchronizować można tylko z jednym komputerem
- często nie da się czegoś zrobić bez kopiowania danych do chmury
- Bluetooth jest praktycznie bezużyteczny, nie wymienisz danych z telefonami innymi niż apple, obsługuje może 10% sprzętów (pewnie każą sobie płacić żeby jakiś produkt mógł działać z iPhone)
- Po dłuższym czasie korzystania, zwłaszcza jak nie masz modelu z największą pamięcią zacznie Ci brakować miejsca bo cache aplikacji takich jak Fb, Instagram itd. ciągle się powiększa i nie ma opcji wyczyszczenia bez deinstalacji
  • Odpowiedz
@deutschebitelsen: Sam niedawno kupiłem iphone’a 7 plus. Jedynie czego żałuje, to ze tak późno to zrobiłem. W dodatku zawsze byłem przeciwnikiem jabłka ale z czasem chciałem spróbować czegoś nowego poza andkiem. W tym telefonie wszystko działa płynnie, ma swoje miejsce, jest intuicyjne. Nigdy już nie kupię innego telefonu.
  • Odpowiedz
@chuckmls: no tak tylkoxw jaki sposob to moze byc narzedzie dla studenta?
Appki sa identyczne, aparat o ile o klase nizszy tez niewiele to zmienia, dzwonienie kontakty obsluga web mail itp bedzie taka sama.

W momencie w ktorym ktos pisze o sobie "biedny student", to tak srednio bym powiedzial wybierac telefon za 2-3k zamiast takiego za polowe albo i mniej.
Jasne ze srodowisko i optymalizacja wady i zalety. Pytanie tylko
  • Odpowiedz