Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@pawel-niczyporek: Czyli potrzeba smakowania mięsa (bo nie mówimy de facto o głodzie, ponieważ mięso nie jest konieczne do przeżycia) jest w jakiś cudowny sposób ważniejsza niż strzelanie do zwierząt? :)

@harpiowata: No ja też mówię o zabijaniu - też: https://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencja_waszyngto%C5%84ska i https://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_o_broni_biologicznej

Czym się różni usypianie od zabijania?
@johny-kalesonny nie usypia się zwierzęcia "bo tak", zwykle powodem jest ciężka choroba czy ogromny, nieuleczalny ból. Jak nie chcesz mieć psa, bo Ci się znudził, to go oddajesz do schroniska, nie topisz/usypiasz.
Każde żywe stworzenie ma prawo do życia.

A ta Twoja cudowna konwencja genewska, pomimo szlachetnych zamiarów, jest cały czas ignorowana i łamana. Przykłady? Irak, Afganistan, Bośnia i Hercegowina.

@pawel-niczyporek: Wiadomo, dzieci w przedszkolu wiedzą, że nie wolno strzelać do biednych zwierząt itd. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@harpiowata: Znajdę sobie filmiki jak będę chciał, łącznie z tym najważniejszym dla wegan filmem ;). Ale Ty nie walczysz o poprawienie warunków w rzeźniach, tylko o zabronienie zabijania zwierząt, prawda? :P Więc jaki to ma sens? Zabijanie to zabijanie, nieważne jaki masz motyw.

Ja osobiście mógłbym być weganem
@johny-kalesonny
Earthlings? :D
dokładnie o to. Taki to ma sens, że dla mnie zwierzęta są na równi z człowiekiem, niektóre są bardzo dobrze rozwinięte umysłowo (świnie np), no i nie jesteśmy nikim ważnym na tym świecie, żeby decydować o życiu innych.
Ja akurat aż tak bardzo nie zwracałam uwagę na względy ekologiczne, nie jeżdżę samochodem (tylko zapyziałymi tramwajami, jeszcze lepiej xD).
@harpiowata: Tak "w naturze" to o życiu i śmierci decyduje ten osobnik, który ma przewagę nad drugim. Jesteśmy drapieżnikiem numer jeden na tej Ziemi, więc decydujemy o życiu i śmierci wszystkich innych gatunków. Nie istnieje coś takiego jak "prawo do życia" imho, wszystko rozbija się o moralność, czyli o to, w co wierzy gościu na szczycie piramidy.

Osobiście wierzę w takie rzeczy, jak ekologia i dbanie o nią. Ale nie wierzę