Wpis z mikrobloga

Mirku pomusz!

Biorę kredyt hipoteczny, odpadłem przy pierwszej próbie - bik. Wpis w biku z banku o zadłużeniu na 1 zł, który mnie skreślił.
Szybka opowieść. Mam telefon na raty, pierwsza rata okazało się, że była zapłacona o jakieś 10gr mniejsza i przez rok bez żadnych informacji narosło do 1 zł i informacji w biku. Napisałem reklamacje do BGŻ, mają 30 dni na odpowiedź, bardzo długo a ja stoje w miejscu, mieszkanie stoi, czeka, czas leci. Jest realna szansa, że BGŻ mnie wykreśli z BIK'u skoro kredyt jeszcze trwa? Oczywiście 1 zł zostało spłacone.

#hipoteka #kredyt #banki #finanse #nieruchomosci #bik
  • 4
Nie ma czegoś takiego jak „wykreśli” z BIKu. Zadłużenie będzie widoczne jako spłacone, ale informacja o nim, w tym o opóźnieniu, z BIKu prędko nie zniknie.
Ja w momencie, w którym brałem kredyt dowiedziałem się ze mam zadłużenie na ok tysiąc zł, bank poinformował mnie o tym ze wstrzymał wniosek, spłaciłem tego samego dnia a kolejnego miałem już wznowienie
@DzieckoNaLato: wykreślić się nie da, ale da się przenieść do części statystycznej, która jest niewidoczna dla banku kiedy starasz sie o jakis kredyt. Musisz spłacić zadłużenie (done), poczekać do końca kredytu i wypowiedziec dla banku, w ktorym byl ten kredyt zgode na przetwarzanie danych. Niestety nie będzie to "na już" - opóźnia Cie dlugosc kredytu + 14-30 dni na "wykreslenie" wpisu.