Wpis z mikrobloga

Z cyklu "w prawackiej utopii":

- Oddawaj hajs, albo dostaniesz kulkę!

- Ej! Poczekaj może, aż wyciągnę swojego gnata, co?
- Ej, dobra, sorry dude, zapomniałem. Po co komuś broń, jeżeli nie mógłby się bronić, przecież to z samej nazwy wynika.
- No, już. Czekaj, odbezpieczę...
- Dobra, safety first, już?
- Już.
- To dajesz ten hajs?
- Mam broń, nie boisz się?
- Rzeczywiście, spadam, nie było tematu, bez urazy.

#neuropa #bekazprawakow #bron #strzelectwo
  • 78
  • Odpowiedz
@Slonx: W normalnym świecie
- Oddawaj hajs, albo dostaniesz kulkę!

*postronny obserwator wyciąga broń i strzela w napastnika*
Koniec historii.
  • Odpowiedz
@Slonx: W ogole to jest jakas patologia, ze szkoly, koscioly i koncerty to sa Gun Free Zones... Przeciez to chore. Gdyby nauczyciele oraz uczniowie mieli OBOWIAZEK noszenia broni to ilu tragedii mozna by uniknac!
  • Odpowiedz
  • 99
@mistrz_tekkena

Ale ukreciles chochoła.


Ale przestań używać pojęć których nie rozumiesz. Obrona przed napastnikiem to jeden z najczęściej używanych argumentów zwolenników powszechnego dostępu do broni.
  • Odpowiedz
postronny obserwator wyciąga broń i strzela w napastnika


@Vasek: #takbyloniezmyslam

W sytuacji w której zwykli ludzie nie chcą pomóc osobie po wypadku albo osobie która zasłabła mieliby ryzykować swoje życie w obronie kogoś innego? Chyba Cię pokićkało. No i zakładasz że w ogóle jakiś świadek jest no bo regułą jest że napaści z bronią dokonuje się w pojedynkę, w biały dzień przy osobach trzecich, nie?
  • Odpowiedz
Ale przestań używać pojęć których nie rozumiesz. Obrona przed napastnikiem to jeden z najczęściej używanych argumentów zwolenników powszechnego dostępu do broni.


@Slonx: Ty sobie wykreowaleś w głowie synek jakąś hipotetyczną sytuację, do której jak domniemujesz, zmierzają zwolennicy dostępu do broni i próbujesz kręcić beke, podczas gdy @Vasek: zaorał cię w drugim komentarzu.

- Oddawaj hajs, albo dostaniesz kulkę!

*postronny obserwator wyciąga broń
  • Odpowiedz
@Jade: Nie zakładam niczego, mam w dupie kwestię broni X-D

Moja historia trzyma się tak samo kupy jak sytuacja przedstawiona przed opa.
  • Odpowiedz
  • 13
@Vasek Nie wiem czy zauważyłeś, ale moja historia jest wykpieniem argumentu o broni palnej w celu ochrony osobistej. Celowo ma się nie trzymać kupy.

@mistrz_tekkena

To jest chochoł i to mizernie atakowany. xD


Chochoł to sofizmat rozszerzenia. Ja nie atakuję przesadzonej wersji argumentu przeciwnika, tylko kpię.
  • Odpowiedz
@Slonx: Tak bo wyciagniecie broni i jej odbezpieczenie trwa do 3godzin a ci bardziej umiejetni zrobia to w 2godz i 34minut() Niezle odleciales z ta Twoja historyjka( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Slonx: Nie znasz się lewaq, ja to widzę tak:

- Napastnik: Oddawaj hajs bo dostaniesz kulkę!
- Obywatel 1: Nic ode mnie nie dostaniesz gnido! (obywatel rzuca się w szaleńczym uniku w bok, jednocześnie wyjmuje swojego Glocka i zaczyna strzelać w kierunku napastnika)
- Napastnik odpowiada ogniem, zaczyna się przemieszczać w poszukiwaniu osłony
- Obywatel biegnie w kierunku osłony, robiąc przy tym przewrót w przód, klękając za dużym kontenerem na śmieci zmienia magazynek i
  • Odpowiedz
@Slonx:

- Oddawaj hajs, albo dostaniesz kulkę!


- Ej! Poczekaj może, aż wyciągnę swojego gnata, co?

- Ej, dobra, sorry dude, zapomniałem. Po co komuś broń, jeżeli nie mógłby się bronić, przecież to z samej
gaz24wolga - @Slonx: 
- Oddawaj hajs, albo dostaniesz kulkę!

- Ej! Poczekaj może, aż...
  • Odpowiedz
@Slonx: Ech. Za duża hiperbolizacja już.

Po części chodzi o to, że minimalizuje się przepaść między ludźmi. Pomiędzy kolesiem 2m, 100 kilo wagi, który kiedyś uczył się jakichś sztuk walki i standardowym sucholem jest większa różnica, kiedy są nieuzbrojeni niż kiedy są uzbrojeni. Wiadomo, czynnik zaskoczenia zawsze może wpłynąć na ostateczny rezultat, ale jednak ryzyko dla napastnika zdecydowanie rośnie.

Nie jestem z tych, co uważają, że gdyby każdy miał broń
  • Odpowiedz
@Slonx:
Ten na filmie wykazał się dosyć wysokim rozgarnięciem:
1.zaszedł ofiarę od tyłu w najmniej oczekiwanym miejscu jakim jest kolejka. (facet był pewien że stoi za nim baba)
2.przyłożył broń, tak aby nikt jej nie widział
3.broni nie dało się
  • Odpowiedz