Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest. Mam konto oszczędnościowe, powiedzmy że co miesiąc mi nalicza odsetki, 1%, dla uproszczenia. Jak cały miesiąc miałem na koncie 1000zł to wiadomo, pod koniec dostanę 10zł. Pytanie natomiast co jeśli od 1 do 10 dnia miesiąca miałem 1000zł, potem od 10 do 16 dnia miesiąca 5000 i potem od 16 do końca miesiąca miałem 900zł. Jak to się liczy? Średnią wylicza?

#bankowosc #banki #kiciochpyta #finanse
  • 8
@MichaelT128: No dobra, pomyliłem się. Ale wiadomo o co chodzi. Jak cały miesiąc miałem 1000zł to jest z tego odpowiedni procent. Pytanie co jeśli miałem raz 5000, potem kilka dni 1000 a potem znowu pod koniec miesiące 6000zł na przykład.
@tymczasowe_konto333:

1. Oprocentowanie konta zawsze jest w skali rocznej. Jeżeli piszesz "dla uproszczenia" to zakładam, że o tym wiesz. W takim wypadku oprocentowanie roczne wynosiłoby 12%.
2. Dostaniesz w pierwszym przypadku (uproszczonym) 10zł pomniejszone o podatek "Belki" o zysków kapitałowych, który wynosi 19%. W tym wypadku 10zł-1,9zł=8,1zł.
3. Jeżeli zmienia Ci się stan konta w trakcie miesiąca to bank liczy odsetki od stanu konta za każdy dany dzień. Np. dzień 1
@pr0mateusz: Nie o to chodzi przecież, 1000zł i ten 1% to jest czysty przykład. Ja wiem, że nie dostanę 10zł za trzymanei tysiąca złotych na koncie przez miesiąc xd

Tam wyżej mi już wyjaśnili to co mnie ciekawiło ;)