Wpis z mikrobloga

Prosciutto z kaczki inspirowane tym przepisem. Trochę dostosowałem dojrzewanie pod trzymanie w zwyczajnej lodówce, więc niestety nie udało mi się utrzymywać poziomu wilgotności rzędu 70%, więc prawdopodobniej zeschło się troszkę bardziej, ale jest serio wyborne - polecam każdemu. Tu użyłem piersi z kaczki czarnej, więc wyłożyłem trochę więcej pieniądza, ale rzekomo dobór dobrego mięsa jest tutaj kluczowy. Kilka dni w przyprawach, dwa tygodnie w lodówce, 30% utraty wagi i jest :)

Btw - nie ma dobrego polskiego odpowiednika na cured meat, prawda?

#kuchnia #gotowanie #gotujzwykopem
Pobierz paczesik - Prosciutto z kaczki inspirowane tym przepisem. Trochę dostosowałem dojrzew...
źródło: comment_TdncCX4qkLp0c2Uif6bGQDW07QN4Re6f.jpg
  • 8
@bigger: generalnie trafiałem na różne fora i temu podobne klimaty ludzi, którzy coś podobnego robili w lodówce i tam się dowiedziałem też kilku rzeczy.

Generalnie wiesz jak to jest - są warunki idealne, są warunki dobre i są warunki ok. Dojrzewanie w lodówce to są warunki ok. W mojej lodówce jest jakiś system który nazywa się Multi Air Flow - nie wiem czy to działa czy nie, ale jest szansa, że
@bigger: wstawiłem sobie higrometr taki podstawowy - generalnie nie ma opcji żeby było *zbyt* wilgotno - raczej będzie zbyt sucho. W lodówce miałem w okolicach 40% cały czas.