Wpis z mikrobloga

Mirki, mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działają konta oszczędnościowe w bankach? Mam teraz takie konto w Alior Banku, gdzie oprocentowanie wynosi 0,96%. Kiedyś trzymałem tam więcej kwitu, teraz jakieś grosze i przykładowe po ostatnim miesiącu od kwoty 199,54 zł urosło mi 13 groszy. Czy nie powinno to być prawie 2 zł? Pytam, bo myślę emigrować do Millenium gdzie oprocentowanie wynosi 2,7% i się zastanawiam czy tam od kwoty 10 000 zł będę dostawał co miesiąc 270 zł.

#banki #bankowosc #kontabankowe
  • 21
@Hawils: nie jest to oprocentowanie w skali roku? Na kontach oszczędnościowych się nie dorobisz mi obecnie wpływa blisko 4 zł odsetek miesięcznie a podatek to ok. 70 gr. Także pieniążki sobie leżą na koncie bo mam za małą skarpetę w domu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@daot: no właśnie teraz doczytałem, ale na stronie Millenium, że to jest oprocentowanie w skali roku. Czyli od 10k powinno być 22,50 zł co miesiąc, tak? To co polecasz robić żeby zarobić swój pierwszy milion jak nie konta oszczędnościowe?
@Hawils: przejrzyj dokładnie oferty i patrz na to co napisał @JosNy. Promocje są przez 3-4 miesiące a potem oprocentowanie jest normalne czyli pewnie bliskie temu co konkurenci oferują. Dodatkowo w niektórych bankach jest bonus za to, że wpływa twoja wypłata na to konto. Jak chcesz się dorobić 1 mln zł to raczej byś musiał ryzykować i grać agresywnie czyli inwestycje w akcje czy choćby kryptowaluty. Bez ryzyka nie ma dużych
no właśnie teraz doczytałem, ale na stronie Millenium, że to jest oprocentowanie w skali roku. Czyli od 10k powinno być 22,50 zł co miesiąc, tak? To co polecasz robić żeby zarobić swój pierwszy milion jak nie konta oszczędnościowe?


@Hawils: Sory, ale to tak naiwne z Twojej strony, że aż mnie rozbawiło xD Na kontach oszczędnościowych nie zarobisz, są w większości poniżej inflacji. Trzymam hajs na oszczednościowym w Millenium od 2 lat
@Hawils: wiem, że żartowałeś, ale wiara w to, że można zarobić na jakimkolwiek banku, albo, ze te procenty są w skali miesiąca - to mnie rozbawiło xD
A tak na serio to polecam Millenium bo przez ponad 2 lata się nie zawiodłem, konto za 0 i na start 2,7% na oszczednościowym jest spoko. Ale jak chcesz cokolwiek ugrać na oszczednościach to bedziesz musiał co 2-3 miesiące zakładać nowe konto oszcz/lokatę w
@Hawils: Tak jest, 0,6%. Ale konto tam mam nie ze względu na konto oszczednościowe (to tylko przy okazji), a ze względu na konto 360, które jest darmowe i mają fajną wygodną apkę, ale to chyba standard i mam dostep do obydwu kont w jednym miejscu w sekundę.
Nie wiem czy znajdziesz gdzieś jakieś znacznie lepsze oprocentowanie na stałe. 1-1,5% to jest max, a dla mnie to nie jest duża różnica, chyba