Wpis z mikrobloga

@d__k: Aż się czytać odechciewa. Albo nie rozumie, albo troll. Mnie rozwaliło, jak napisał

Prosta kalkulacja: jestem bandytą, chcę napaść na dom


Tak jakby jedynym celem bandyty była napaść sama w sobie. XD Wtedy faktycznie, ostatecznie wjedzie opancerzonym czołgiem, albo weźmie ze sobą armatę.
@d__k: Dlaczego ja tej gownoburzy nie widzialem? Ominalem? Olalem? Teraz pozostalo mi czytanie tych bzdur. Smuteczek ze ludzie w milosnikach broni widza tylko i wylacznie mordercow( ͡° ʖ̯ ͡°) Jak ktos nie chce miec z bronia nic wspolnego to wszystkim zakazuja¯\_(ツ)_/¯
@sops:

Smuteczek ze ludzie w milosnikach broni widza tylko i wylacznie mordercow


Nie jest tak. Ludzie raczej się boją, że przestępcy teraz częściej będą używać broni palnej. Implikacja jest w drugą stronę.
@Radeg90: A co, mam opisywać, że chce napaśc na dom przy ulicy saneczkowa 13 w bebechach dolnych, konkretnie drugie piętro, drzwi po lewej, szafka 3 drzwiowa, górna półka, bo jest tam wysadzany karatami naszyjnik za pół bańki?
Argument ma być prosty i przejrzysty, nie wiem po co miałbym opisywać to wszystko
@DroMak: 3 dzien walki( ͡° ͜ʖ ͡°) Koledzy juz wyjasnili¯\_(ツ)_/¯ Jezeli masz jakies pytania do mnie to postaram sie na nie odpowiedziec
@d__k: Zauważyłem, że wszyscy którzy wpisywali się u mnie i nazywali mnie idiotą, to plusują i wypowiadają się we wpisach o polowaniu, amunicji, broni w ogóle. JAKIMŚ dziwnym trafem ich hobby sprowadza się do tego, że są za legalizacją, że trzeba uzbroić całe społeczeństwo.
@sops: Co niby wyjaśnili? Jak na razie ani razu nie dowiedziałem się co miałoby sprawić, że legalizacja i powszechny dostęp do broni sprawiłaby, że przestępstwa w polsce spadłyby.
@DroMak: 1. Bron jest legalna i nie trzeba jej legalizowac
2. Dlaczego dostep powszechny?
3. Jakie przestepstwa? Pewny jestem ze bandyta zastanowilby sie pare razy czy podejsc i mnie zaatakowac bo moze akurat mam bron poniewaz jest latwiejszy dostep¯\_(ツ)_/¯
@sops: Ale ja nie mówię o obecnych czasach. Ja przytaczam tą niby "utopijną" (według niektórych) przyszłość, gdzie każdy ma broń przy sobie. No właśnie i działa to też w drugą stronę, bo przez samą świadomość, że każdy może mieć broń przy sobie, nie czułbym się bezpiecznie na ulicy. TO WYMUSZAŁOBY na mnie konieczność jej posiadania, bo w samym założeniu, każdy ma tą świadomość, że ją posiadam i tak by się w
@DroMak: Jaka utopia jakie obecne czasy o co Ci chodzi? No oczywiscie ze mamy male bledne kolo bo Ty nie chcesz zrozumiec tego ze nikt nie jest zainteresowany tym ze KAZDY mialby miec bron.
@sops: Więc o czym my tu dyskutujemy? Dyskusja dotyczy tego, czy KAŻDY obywatel ma mieć dostęp do broni i jakie byłyby tego skutki. A to oznacza również to, że nawet ktoś niezainteresowany strzelaniem, musiałby wziąć pod uwagę fakt jej posiadania przy sobie, chociażby ze strachu
Więc o czym my tu dyskutujemy?


@DroMak: Nie wiem¯\_(ツ)_/¯

czy KAŻDY obywatel ma mieć dostęp do broni


Nie. Nie "miec" z nakazu tylko miec mozliwosc posiadania jezeli zdrowy i ogarniety.

jakie byłyby tego skutki.


Rozne w zaleznosci od gdybania...

A to oznacza również to, że nawet ktoś niezainteresowany strzelaniem, musiałby wziąć pod uwagę fakt jej posiadania przy sobie, chociażby ze strachu


Na dzien dzisiejszy rowniez tak jest, nazywa sie to np.
@DroMak: No ale to tak nie dziala ze bedzie taka "utopia" wiec ta "debata" nie ma sensu. Rownie dobrze mozemy dopisac kolejne czesci Metro czy LOTRa¯\_(ツ)_/¯