Wpis z mikrobloga

No i co? Zupełnie nie mój klimat.


@Suheil-al-Hassan: nie ma znaczenia, a jesli cie to dziwi to znaczy ze nie powinienes brac udzialu w dyskusjahc o muzyce, bo nie potrafisz docenic czegos obiektywnie dobrego. a kierujesz sie tylko wlasnymi upodobaniami
  • Odpowiedz
@RBNG: Obiektywnie dobrego xD. Czyli jeśli podoba się 7/10 osobom to już jest obiektywnie dobre? Uważam to za kiepską muzykę i tyle. A jeśli lubujesz się w muzyce popularnej to nie świadczy dobrze o Twoim guście.
  • Odpowiedz
A jeśli lubujesz się w muzyce popularnej to nie świadczy dobrze o Twoim guście.


@Suheil-al-Hassan: ja lubuje sie w muzyce dobrej
nie interesuje mnie czy jest popularna czy nie

no ale tylko minimalistyczne indyjskie techno pewnie xDD
  • Odpowiedz
@RBNG: I kto jest tą wyrocznią ustalającą czy muzyka jest "dobra"?
I co to znaczy "obiektywnie dobra"? Jakie kryteria są brane pod uwagę? Zaawansowanie techniczne? Innowacyjność? Teksty? Jeśli chodzi o teksty, to jakie kryteria w nich występują?

Kto jest tym jednym sędzią, który ostatecznie rozstrzyga, czy dane dzieło jest dobre, czy jest słabe?
Czy to nie jedna osoba, a wybory demokratyczne?

Jestem na poważnie ciekaw odpowiedzi, bo czesto spotykam się
  • Odpowiedz
@REMIR3X: Nigdy nie lubiłem Kanyego dopóki nie posłuchałem tego kawałka, myślałem że to naburmuszony dupek "bóg artysta" ale widać że ma poczucie humoru. #pdk
Greg36 - @REMIR3X: Nigdy nie lubiłem Kanyego dopóki nie posłuchałem tego kawałka, myś...
  • Odpowiedz
Zaawansowanie techniczne? Innowacyjność? Teksty?


@Piesa: dokładnie tak, to stwierdza czy muzyka jest obiektywnie dobra. Tak samo można wziąć jakikolwiek inny gatunek i tam stwierdzić czy dźwięki są dobrej wysokości, czy się synchronizują itp. Jak ktoś się zna to jest w stanie ocenić czy piosenkarz śpiewa czysto = dobrze, chociaż w cale nie musi mu się podobać utwór który wykonuje, tak samo jest z innymi aspektami muzyki.

Jeśli chodzi o teksty, to jakie kryteria w nich
  • Odpowiedz
@RBNG: Na początku szczere dzięki za odpowiedź, zaskoczyłeś mnie ;)

Muzyka jest formą sztuki. Jeśli sprowadzimy wartościowanie sztuki do poprawności jej wykonania, czystości dźwięków, to po prostu stwierdzimy, czy została wykonana poprawnie. Jest bardzo dużo utworów, które wykonane są technicznie poprawnie, ale nie są uznawane za arcydzieła. Przy tekstach to samo.

Jeśli sprowadzimy sztukę do obiektywizmu, a co za tym idzie do nauk ścisłych to zmieni się ona w rzemiosło.
Całym sednem sztuki, a co za tym idzie też muzyki, jest możliwość oddziaływania na uczucia i emocje, poza samą warstwą techniczną. Warstwa techniczna możne uprzyjemnić odbiór emocjonalnego i
  • Odpowiedz
Jeśli sprowadzimy sztukę do obiektywizmu, a co za tym idzie do nauk ścisłych to zmieni się ona w rzemiosło.


@Piesa: Ciekawe zdanie, które pewnie w jakiś sposób dało mi do myślenia. Sam jestem typowo technicznym człowiekiem i nie potrafię nic artystycznie stworzyć (chociaż docenić tak) i może stąd moje podejście.
No i nie zapominajmy, że nikt z nas nie ma monopolu na prawdę, wypowiadamy tylko swoje zdania.
  • Odpowiedz