Wpis z mikrobloga

@SiDi: a jaką kuchnię masz? Jeśli masz wizualizację pod ręką (z tego ich planera lub chociażby zdjęcie) to zapodałbyś? Własnie jestem na etapie planowania kuchni i zastanawiam się, czy taka Ikea jest lepsza/tańsza/wygodniejsza niż konkurencyjne firmy meblowe. Dlaczego się akurat zdecydowałeś na Ikeę?

Wydaje mi się, że przy płaskim gniazdku może ono nie przesadzać. Ewentualnie dziurę wyciąć i mieć gniazdko, maskując je tym wyciętym fragmentem. Może jakaś prostka klapka? Albo po
@radekrad: Mój brat ma paxa i jest bardzo zadowolony - warto jednak zauważyć że te głębsze paxy są serio głębokie i np na ciuchy polecane są szuflady, a nie pólki (bo inaczej Ci się Narnia robi z tyłu). Udzielam się też na wielu grupach na fb dot. mieszkań i urządzania i szafy Pax są bardzo polecane, tez ze względu na masę różnych bajerów w środku.
Co do kuchni to samo -
@IKEApl: Ta, wszyscy to zalecają, ale ten mebel będzie ważył dobre 100 kilogramów. Bez żadnych ubrań i reszty w samym środku. Nie mam pojęcia jakby to miało się przewrócić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@radekrad: @kicioch: Są dwie ekipy montażowe. Ta z Ikei (to są podwykonawcy, jeśli chodzi o kuchnię) lub sobie samemu szukasz. Ja samemu szukając miałem jakieś 300 złotych taniej niż jakbym brał z Ikei.
Mieliśmy projektantkę (nie polecam ogólnie), która nam pomogła zrobić kuchnię i właściwie wszystkie meble już wybrała - długości, szerokości itd. A w samym sklepie nam specjalista od kuchni jeszcze pomógł zmodyfikować tę kuchnię i wyszło nawet lepiej.
SiDi - @radekrad: @kicioch: Są dwie ekipy montażowe. Ta z Ikei (to są podwykonawcy, j...

źródło: comment_kFkypSIoFg03nmdZ4AqlD0HrygLoWPXB.jpg

Pobierz
@radekrad: I drugie zdjęcie, oba robione na szybko. Ta kuchnia była składana od 08:30 do prawie 19:00. Przez trzech fachowców, którzy się na tym znają. Oni tylko spojrzeli na projekt i już wiedzieli co/jak się składa, a samemu pewnie robiłbym z instrukcją kilka dni. I może jeszcze bym coś #!$%@?ł XD Aha, meble brałem w okresie promocji, że 10% poszło zwrotem na kartę IKEA Family - 1.7k dostaliśmy. Dobry tysiąc poszedł
SiDi - @radekrad: I drugie zdjęcie, oba robione na szybko. Ta kuchnia była składana o...

źródło: comment_fENPfG78tyjPPGlRavbm2lVZwxZZMnXf.jpg

Pobierz
@kicioch: Dostałem odpowiedź od mitycznej Kicioch ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czuję się spełniony, mogę teraz usunąć konto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Tak jak mówiłem, szafy są w dalszej kolejności, jeśli chodzi o urządzanie mieszkania. Na razie skupiam się na kuchni i kolorystyce ścian. Co do montażu mebli jeszcze rozważę, czy robić to samemu. Zobaczę, ile będę miał czasu za
@SiDi: a wysłałbyś mi jeszcze zdjęcie wyspy od strony zlewu? Mam bardzo mało miejsca i się zastanawiam czy nie zrobić sobie małej wyspy lub trochę większej wyspy, będącej jednocześnie stolikiem barowym, chociaż na dzień dzisiejszy skłaniam się ku rezygnacji z tego typu pomysłów. U Ciebie wyspa to zwykła szafka narożna (bez karuzeli) i wąska szafa (nie 65 jak dolne, tylko 43 cm, jak te podwieszane szafki)? Sprawdza się? Zadowolony jesteś z
@kicioch: @SiDi: właśnie, o to również miałem spytać. To te blaty z górą, udającą drewno? KARLBY? Sprawdzają się? Widziałem, że są piękne, tylko trochę drogie i podobno trzeba regularnie je konserwować?
@radekrad: Naraożnik od strony piekarnika posiada karuzelę i sprawuje się ona świetnie. Pod zlewem niestety już tego zamontować się nie da, ponieważ są rury od zlewu i zmywarki oraz odpływ. No i ciężej się dostać w sam róg.
Wszystkie blaty są 60 cm, ale ta wyspa jest węższa i ma 40 cm.
Wyspa natomiast ma dwie szafki. jedną od strony kuchennej, a drugą od strony salonu. Głównie różowemu zależało na tej
SiDi - @radekrad: Naraożnik od strony piekarnika posiada karuzelę i sprawuje się ona ...

źródło: comment_bpu4263QnUYbeh24jkdIyDej9l9bAFdI.jpg

Pobierz