Wpis z mikrobloga

Jak można w wieku 25-30 lat wziąć hipotekę XD Zamiast wydać te kilkadziesiąt tysięcy wpłaty własnej na jakieś kursy albo coś, to barany biorą kredyt na kilkaset tysięcy (do spłaty 2x razy więcej XD) za klatkę 60-80m2. Nie mogą się wyprowadzić jak znajdą lepszą pracę, ktoś napisze, że zawsze można wynająć. Powodzenia w wynajmie studenciakom, samemu mieszkając gdzie indziej XD Albo jak ktoś trafi na samotną matkę, która nie będzie chciała płacić, a rata musi być na czas.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kiedy w końcu po 30 latach mieszkanie przechodzi na ich własność to w większość mają mieszkanie w bloku, który nadaje się tylko do wyburzenia.

Zamiast zainwestować w siebie, zdobyć lepszą pracę, ugruntować swoją pozycję i wtedy wziąć kredyt na max 5-8 lat albo za gotówkę to lepiej przywiązać sobie łańcuch do szyi w postaci kredytu.

#oswiadczenie #polska #bekazpodludzi #gospodarka #wroclaw #krakow #warszawa #poznan #trojmiasto
  • 70
  • Odpowiedz
@der655: Niby w jakie kursy miałbym inwestować skoro wszystko jest praktycznie dostępne za darmo w internetach?
Rozumiem ludzi którzy wolą spłacać kredyt niż płacić komuś za wynajem
  • Odpowiedz
Niby w jakie kursy miałbym inwestować skoro wszystko jest praktycznie dostępne za darmo w internetach?


@spizc: xDD

ozumiem ludzi którzy wolą spłacać kredyt niż płacić komuś za wynajem


@spizc: Ale płacić bankowi to już ok?
  • Odpowiedz
Niby w jakie kursy miałbym inwestować skoro wszystko jest praktycznie dostępne za darmo w internetach?


@spizc: Zalinkuj mi kurs spawacza, bo coś znaleźć nie mogę.
  • Odpowiedz
#!$%@? że zielonka, zgadzam się, że trzeba kręcić bekę z tych, którzy biorą kredyt na więcej lat niż chodzą po ziemi, najlepiej jeszcze przy zarobkach 2-2,5k (°°
  • Odpowiedz
@spizc: Ale płacić bankowi to już ok?


@der655: tak, bo płacisz za swoje mieszkanie

Zamiast wydać te kilkadziesiąt tysięcy wpłaty własnej


@der655: jak się dobrze zakręcisz to możesz kupić mieszkanie z kilkoma tys pln na koncie. chociaż teraz już nie bo mdm sie skonczyl.

@niepojete:
widac ze nie masz o tym pojecia, nikt przy zarobkach 2-2,5k Ci nie da hipoteki.
  • Odpowiedz
Majac 28 lat wziąłem kredo na 30 na mieszkanie które już wtedy nadawał się do wyburzenia. I co? Koszty mam niższe niż przy wynajmie, spłacam swoje, na kursy tez styka, czokoszokowej diety stosować tez nie muszę. Głosiciele prawdy objawionej, uwielbiam :)
Najlepiej żeby rodzice kupili od razu domek w centrum
@obserwator_2: racja :)

@der655: Bait 2/10 bo odpisałem ;)
  • Odpowiedz
@madegg: no i nic, precyzuję tylko. Sam bym pewnie wziął kredyt na kwadrat, ale

dlatego trzeba sie urodzić z pieniędzmi i kupować mieszkania bez kredytów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz