Wpis z mikrobloga

@DanielKrul jest pełno stronek z akordami. Ja się tak uczyłem na harmonijce tylko tam to się tabulatory nazywa i szło to niezłe chociaż ja nie mam kompletnie słuchu i samozaparcia xd ale jakby się przyłożył to by się nauczył.
@DanielKrul: Jasne że się da, chociaż potem dość trudno wskoczyć na wyższy poziom bez poważniejszego przygotowania teoretycznego i praktycznego. Da się, ale trzeba mnóstwo pracy i samozaparcia. Jednak w podstawowym zakresie spokojnie się da i nie trzeba żadnych kursów.
@DanielKrul: kup sobie śpiewnik z rysowanymi akordami na marginesie - jak harcerzyłem to wszyscy używali "ogników" Ognik miał mnóstwo utworów (nie tylko harcerskich) i obok tekstu chwyty. Na marginesie były narysowane progi z kropkami, gdzie przyłożyć palce żeby dany chwyt zagrać.

pic real: https://www.wgl.pl/media/products/847585e2b8051549c198cbe00bd7827d/images/thumbnail/big_Ksiazka-spiewnik-Ognik-miekka.-oprawa-3426.jpg?lm=1467021185

Ponieważ aparycje mam niewyjściową to gitara była jedyną możliwą metodą na różowe paski XD i w ten właśnie sposób się nauczyłem ( ͡° ͜ʖ ͡
@DanielKrul: Tak czy inaczej warto albo pooglądać jakieś tutoriale (np e-gitarzysta) albo umówić się kilka razy na lekcję do kogoś - żebyś od początku nie nabierał złych nawyków. Znam o z własnego doświadczenia - od początku trzymałem kostkę między palcem środkowym a kciukiem. Dopiero teraz, po 16 latach grania (!), powoli się tego oduczam, potrzebuję dodatkowego palca przy chicken picking.
@DanielKrul: Da się ale polecam szybko zacząć robić kurs z justinguitar.com (darmowy) który naprawdę wiele pokazuje i pomaga ukierunkować naukę w dobrym kierunku by powoli zacząć improwizować i nabrać podstawy muzycznej teorii.
od początku trzymałem kostkę między palcem środkowym a kciukiem


@ckbucu: są tacy gitarzyści co tak grają, ale oni często tappingiem jeżdżą, nie rozumiem jak tak można, przecie to niewygodne motzno XD
@DanielKrul: Jasne, że się da ale jako tako efekty będziesz miał za 3 lata i dobrze na początku aby ktoś Ci pokazał co i jak, ale możesz ogarnąć wszystko samemu, większość ludzi tak robi. Ja bym Ci radził na początku próbować ogarnąc temat samemu, później na kilka lekcji aby ktoś doświadczony powiedział Ci jakie błędy robisz, później dalej samemu
oczywiście. Do gitary nawet nie trzeba mieć specjalnego słuchu (o ile sam nie chcesz komponować). Zawsze się dziwiłem po co ludzie chodzą na jakiś kursy na kiju, wystarczą chęci i cierpliwość.


@Gumaa: Jednak z nauczycielem idzie dużo szybciej, przykład David Maxim Micic, świetny gitarzysta, kompozytor, tynkarz akrobata, on miał nauczyciela i ten nauczyciel zamykał go w pokoju i kazał robić przez kilka godzin bendy aż się nauczy robić je idealnie robić
H.....s - > oczywiście. Do gitary nawet nie trzeba mieć specjalnego słuchu (o ile sam...
@Helsantonio_Montes: myślę, że do nauczyciela trzeba mieć szczęście. Nie dość, że po prostu nauczyciel musi być dobry, to jeszcze powinien zgrać się charakterami z uczniem.
A do zamknięcia się w pokoju wcale nie potrzeba nauczyciela, kwestia samodyscypliny ( )