Wpis z mikrobloga

@ZasilaczKomputerowy: nie widze nigdzie gdzie by sie lepiej wykazali, C# tak samo traktuje castowanie do shorta jak java w tym wypadku, juz to pod zagadka1 przerabialem z kims...

var s3 = (short)123;
s3 -=1;
s3 = s3 - 1;

wynik tego dzialania jest taki sam jak w javie. poza tym ciekawe czemu C# traktuje shorta po macoszemu i nie ma opcji postawienia litery np 1S jak to jest w 1L zeby
  • Odpowiedz
ushort value = 32768;


w javie do przechowywania wartosci od 0 do 65k jest char

@ZasilaczKomputerowy: java nie ma unsigned shorta by design, wiec troche nie wiem po co wycigasz roznice pomiedzy jezykami, ale odbije pileczke i zrob cos takiego w C# ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Value @EqualsAndHashcode
public enum Ssadas {
VALUE(3);
final int value;
Ssadas(int value) {
this.value = value;
}
}
  • Odpowiedz
@interface: Może coś takiego xD

public class Program
{
public static void Main(string[] args)
{
Console.WriteLine(Ssadas.VALUE3 == Ssadas.VALUE3);
}
}

public class Ssadas
{
public static readonly Ssadas VALUE3 = new Ssadas(3);
public static readonly Ssadas VALUE4 = new Ssadas(4);
public static readonly Ssadas VALUE5 = new Ssadas(5);
public static readonly Ssadas VALUE6 = new Ssadas(6);

private int val;

private Ssadas(int val)
{
this.val=val;
}

public static bool operator ==(Ssadas c1,
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: ja moge w tym enumie przechowac singletona, dodac kolejne modyfikowalne pola, porownac klase uzywajac .equals albo ==, enum moze dziedziczyc z interface albo innej klasy i zawsze mam wtedy gwarancje ze tylko jeden enum istnieje w calym JVM ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nice try
  • Odpowiedz
Wołam przez MirkoListy plusujących ten wpis (83)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @slayaa @63274682374 @sokytsinolop @Exhumed @Zaff @koozkie @ppawel @kto3 @jaHejter @Raberr @kaervek @dzuzpeppe @Meksovi @Mesiya391 @Kaijot @kzw @zelgawis2 @SoFarAway @pawmie @afe1 @barteb @KontoDoPomocy @MrRafal @podubin @OneEyedOldMan @petunya @loqq @radar42 @murarz208 @Fuv @Telekomunista @krasnoludkolo @lajdak @VoltageControlled @
  • Odpowiedz