Wpis z mikrobloga

@fenis: i co, zrobili cos z tymi ludzmi co palili smieciami czy jeszcze nie wiesz czy byl jakis efekt? Czytalem ze SM gowno robi i zeby zglaszac do wydzialu ochrony srodowiska urzedu miasta. Probuje sie dowiedziec bo sam mam zamiar takich #!$%@? zglaszac.
@p3sman: te maski to powinni za karę kupować ci co palą gównem w piecach. Zaraz przyleci taki co ci powie, że kiedyś to smogu nie było albo państwo powinno dawać na wungiel bo ich nie stać. Palić w piecach nie umieją, robić im się nie chce, rozum zostawili w dupie.... na #!$%@? coś takiego na ziemi trzymać. Elon mógłby zrobić wszystkim przysługę i pod pozorem darmowego węgla wszystkich zebrać w jednym
jak op płaci podatki, to chyba może wymagać ochrony zdrowia za ten hajs.


@Fafnucek: jako płacący podatki uważam, że miasto, nie zapewniając na swoim terenie odpowiednich temperatur przez cały rok, powinno dać mi, w ramach ochrony zdrowia, ciepłe ubranie ()

kolega ma trochę racji bo to miasto doprowadziło do takiego stanu


@sEB-q: no ale to tylko dotyczy komunałów - a co z prywatnymi piecami?
@luzny_lori: Po pierwsze : od czegoś trzeba zacząć , liczba mieszkań komunalnych jest spora i najczęściej zamieszkiwana właśnie przez ludzi ubogich. Nie zakładajmy od razy ze człowiek mający dom jednorodzinny np na zaciszu będzie palił w nim oponami czy butelkami plastikowymi. Bo nikt nie będzie ryzykował uszkodzenia drogiego urządzenia.
Smog jest lajtowy do pokonania - albo do każdego domu puścić ogrzewanie jak w blokach i ceny by było taniej/tak samo jak na węgiel albo mega dofinansowanie do ocieplenia i pieca gazoweo. Myślicie że palimy węglem bo lubimy schodzić dokładać, wynosić popiół, ładować 6 ton węgla co rok xD ? nie po prostu jest spoooro taniej jednak bez dofinansowania nie mamy za co przejśc na bardziej ekologiczną opcje ~Szary Polak :)


@
@Stragan: Mam dom zbudowany w 70, nieocieplony. Zużywam 6 ton węgla rocznie więc po ostatnich podwyżkach #!$%@? mnie jasny strzela ale jakbym załozył gazowe i nadal miał chatę nieocieploną to chyba taniej by mnie wyszły półroczne wakacje na Hawajach niż rachunek za gaz;p
@Niebadzlosiem odnoszę wrażenie że takie bzdury rozpowszechniają osoby które nigdy nie miały styczności z gazowym CO. Do niedawna też paliłem węglem w 3 piecach kaflowych. Miesięcznie średnio schodziło 750 kg węgla czyli mniej więcej 600 zł + drewno + butla. Obecnie płacę za gaz 350 zł miesięcznie w tym oprócz ogrzewania jest gotowanie i grzanie wody. Niech będzie że przy mrozach będzie nawet te 500-600 zł za gaz to i tak wciąż
@p3sman: #!$%@? jak to jest, ze kiedys praktycznie KAZDY, pail weglem, domki jednorodzinne, kamienice, cale srodmiescie itp mialo piece kaflowe, niektorzy w domu po dwa piece. Teraz zostalo ich moze 20% a powietrze o wiele bardziej #!$%@?? Nie uwazacie ze to raczej nie wina wegla tylko jakis fabyk, samochodow itp?
@Stragan: Trochę ze mnie #janusztermodynamiki ale węgiel jest bardziej wydajny kalorycznie.
Wrzucam 10 łopat węgla i rozpal od góry i mam spokój na 12h następnie na sterowniku ustawiam jak ma być ciepło i jeśli na dworze jest spory mróz to "węgiel da radę" a by osiągnąć podobną ilośc ciepła to piecem gazowym (przy nie ogrzanym domu) wyszło by po prostu masa gazu i drożej.
Gaz może wyjść podobnie/taniej JEŚLI masz ocieplone
@kojot-mazur: Myślę że po prostu doszły też dmuchawy a dmuchawa + #!$%@? opał mega dym :D
Dodatkowo kiedyś można było kraść węgiel czy dostawać go w tani sposób to ludzie nim palili a teraz jak podrożał to jebią co popadnie olej, buty czymśtrzeba palić :D
@luzny_lori: z mandatów kasa. Zrobić akcje typu: w tym tygodniu wystawiliśmy x mandatów na łączną kwotę Y. Sponsorami 100 maseczek antysmogowych są truciciele z ulic A B i C.
@Niebadzlosiem

na sterowniku ustawiam

Piszę cały czas że mówię o starych piecach kaflowych a ty mi piszesz o sterowniku. Kocioł gazowy też nie grzeje cały czas więc ciężko jest porównywać te dwa paliwa ze względu tylko na kaloryczność. Dochodzi jeszcze sprawność kotła, dobór odpowiednich grzejników itp. Tak czy siak zazwyczaj narzekają ludzie którzy robią gazowe półśrodkami tzn. tu przytną na kotle i dadzą mniejszy, na grzejnikach, nie kupią sterownika a później dziwią
@Stragan: Zgadza się gaz nie jest drogi o ile jesteś w HIGH TECH czyli masz wsio zrobione na porządnie czyli chaupa ocieplona, grzejniki powymieniane, kocioł, instalacje porządną. To wtedy gaz wychodzi podobnie jak węgiel a może i czasem taniej.
Zaś jeśli tak jak ogromie polskich domów chaupa nieocieplona, wszystko zrobione tanimi metodami to węgiel wychodzi taniej ;d