Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mój znajomy (prawnik) podsunął mi pewną myśl jak i pomysł jak "zaorać" pewnych "szanowanych" YouTuber'ów / Streamer'ów - o dziwo może to być bardzo skuteczna metoda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Często na live'ach czy nawet na wrzucanych filmikach na YT autorzy organizują konkursy gdzie "coś" można wygrać.
Ludzie biorący udział muszę przeważnie wykonać jakąś konkretną czynność (polubienie, komentarz, udostępnienie itp), a potem zostaje rozlosowany zwycięzca... i tutaj padło bardzo istotne słowo - ROZLOSOWANY.
Rozlosowany w sposób random'owy (często przez jakieś programy / strony) - chyba już wiecie na czym może polegać ten "sposób zaorania" (ʘʘ)
Jeżeli jeszcze nie wpadliście na to o co może mi chodzić to już tłumaczę...
Zgodnie z polskim prawem organizowanie loterii bez zezwolenia to przestępstwo albo wykroczenie karnoskarbowe gdzie grzywna może wynosić nawet do 240 stawek dziennych (w 2016 r. było to maksymalnie niecałe 6 milionów złotych).
Czyli upraszczając: jeżeli nie masz zgody na organizowanie loterii gdzie zwycięzca jest wybierany losowo to jest to przestępstwo, które odczuje się najbardziej po portfelu (i często nie są to małe kwoty).
Także pytanie czy mirki są gotowe na taką akcję? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#youtube #stream #patostreamy #bystrzaktv #danielmagical #rafatus #medusa #rafonix #boxdel #prawo
  • 36
Dobry pomysł. Już janusze na allegro proponowali losy za jakąś kwotę i do wygrania było coś tam. Pisało się do janusza, czy ma zgodę urzędu celnego na prowadzenie losowanie i zamykał aukcję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)